Pokud se probouzíte v tyto časy, vaše tělo má pro vás špatnou zprávu. Jedná se o příznak onemocnění

Probuzení ze spánku
Fotografie: Depositphotos

Časté probouzení během noci může být známkou vážných problémů, jako je například onemocnění štítné žlázy nebo problémy s plícemi.

Probouzení se během noci je dle čínské tradiční medicíny nebezpečný příznak, který by neměl nikdo ignorovat. Ještě důležitější je v takovém případě zjistit, které hodiny jsou pro vás problémové, a podle nich si nastavit změny ve svém životním stylu. Jak navíc uvádí lékař Gerhard Whitworth, někdy může být na vině také nebezpečné onemocnění, včetně rakoviny či plicních chorob. V žádném případě proto probouzení v noci neignorujte.

Pro ty, kteří se budí před půlnocí

Lidé, kteří se budí před půlnocí, a to zejména v období mezi 21:00 a 23:00, mohou mít problémy se štítnou žlázou. V tento čas je totiž orgán aktivní nejvíce, a pokud jste během dne čelili velkému stresu nebo napětí, nemusí být schopen vykonávat svou práci na sto procent, a tak probudí celý organismus. Zkuste proto před spaním provést dýchací techniky nebo vyzkoušejte meditaci. Možná se vám bude usínat lépe a orgán bude zvládat svou funkci lépe.

Pokud se probouzíte mezi 11:00 a 1:00, na vině je pravděpodobně žlučník. Ten pomáhá rozkládat a trávit potravu, takže pokud se probouzíte v těchto hodinách, pravděpodobně je na čase změnit svůj jídelníček. Probouzení může v tomto případě dle serveru Healthline mimo jiné doprovázet nevolnost a potřeba jít na toaletu. Ti kteří se probouzí mezi 1:00 a 3:00 poté mohou trpět problémy s játry. Odborníci doporučují vyhýbat se kofeinu a naopak pít hodně vody.

Když tělo samo upozorňuje na nedostatek hořčíku: Mezi příznaky patří i únava a křeče

Brzké ranní hodiny

Na pozoru by měli být i ti, kteří se probouzí v brzkých ranních hodinách, a to zejména mezi 3:00 a 5:00. V tento čas jsou aktivní plíce, které se snaží vyslat krev bohatou na kyslík do potřebných svalů, aby je mohly regenerovat. Pokud je situace stejná i u vás, vyzkoušejte dechové techniky a pokuste se přestat kouřit – tento zlozvyk je mimo jiné jednou z příčin zvyšování hladiny cholesterolu, jak jsme na Zdravém Stravování již dříve uváděli.

Rentgen plic
Fotografie: Freepik

V neposlední řadě je dobré nechat se vyšetřit i v případě, pokud se budíte mezi 5:00 a 7:00, tedy pokud tak sami nechcete. Je totiž možné, že byste se mohli potýkat se střevními problémy a příliš málo chodíte na toaletu. Zkuste se proto zaměřit na svůj jídelníček a pokud máte potřebu, rozhodně ji nepotlačujte. Schůzku s lékařem byste si měli sjednat pokud se během noci budíte kdykoli, neboť by to mohlo mít vážné dopady na vaše zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]