Účinná léčba bolesti v krku podomácku: K rychlé úlevě dopomůže i slaná voda a jedlá soda

Fotografie: Depositphotos

Bolest v krku je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno znepříjemnit den. Poradit si s ním však dokáží i některé domácí prostředky.

Z vlastní zkušenosti vím, jak nepříjemná dokáže být bolest v krku, a to zejména pokud ji doprovází rýma nebo jiné příznaky. Abyste se však tohoto příznaku zbavili, nemusíte podle lékařky Jenneh Rishe ihned do lékárny pro komerční výrobky – skvěle vám totiž dokáží pomoci některé domácí prostředky, jako je například med nebo slaná voda. Ty navíc působí zcela přirozeně a nemají žádné vedlejší účinky.

Vyzkoušejte med

Med patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec a jeho pravidelná konzumace skvěle pomáhá zbavit se nejen bolesti krku, ale také kašle a dalších podobných příznaků, potvrzuje studie prezentovaná na BMJ Journals. Stačí jej začít přidávat do čajů nebo užívat samostatně – jednoduše si dejte lžičku medu do úst a nechte chvíli působit. Poté hmotu spolkněte. O dalších přínosech tohoto úžasného prostředku jsme taktéž nedávno psali na webu Zdravé Stravování.

Kloktání slané vody

Kloktání teplou slanou vodou může pomoci uklidnit bolest v krku a odbourat nahromaděné sekrety. Stejně tak si tato metoda poradí s nahromaděnými bakteriemi, což vám pomůže rychleji se zotavit z nemoci. Roztok si připravíte tak, že přidáte půl lžičky soli do plné sklenice teplé vody, pořádně směs rozmícháte a poté ji začnete kloktat v ústech, uvádí odborný web Healthline. Po několika vteřinách tekutinu vyplivněte.

Pomůže i jedlá soda

Pokud nezabírá kloktání slané vody, můžete také použít směs jedlé sody s vodou a špetkou soli. Tento perorální roztok skvěle snižuje množství bakterií a zabraňuje růstu plísní, což může být také užitečná prevence, píše odborná web Healthline. Stačí si připravit 1 šálek teplé vody, čtvrt lžičky jedlé sody a špetku soli – vše pořádně promíchejte a směsí si třikrát až čtyřikrát denně vyplachujte ústa.

Jediný stisk na správném místě vás zbaví plynatosti a nadýmání do 10 minut

jedlá soda
Fotografie: Freepik

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj se již po dlouhá léta používá v tradiční medicíně ke zmírnění bolesti v krku a dalších podobných problémů, zmiňuje National Library Of Medicine. Toto úžasné přírodní léčivo má silné protizánětlivé, antioxidační a adstringentní vlastnosti, díky nimž pomáhá zmírnit mnoho příznaků. Jeho pravidelná konzumace dokonce podporuje stimulaci imunitního systému, čímž tělu usnadňuje léčbu infekce, která způsobila bolest v krku. Podobně tomu je u čaje z máty peprné, který taktéž pomáhá ředit hlen a tiší bolest v krku a kašel.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]