Přírodní prostředky, které významně pomáhají v boji s horečkou a ve většině případů nezklamou

Fotografie: Depositphotos

Srazit horečku nemusíte pouze medikamenty z lékárny. Skvěle fungují i babské rady, které jsou osvědčené už řadu let.

Horečka, ačkoli se zdá být špatným znamením, je v podstatě sebeobranná reakce těla na viry a bakterie. Pokud se u vás objeví, máte jistotu, že se vaše tělo snaží bojovat s akutní infekcí. Nejlepší je samozřejmě navštívit svého lékaře, ale je dobré podpořit léčbu i přírodními prostředky, které jsou účinnými v boji s horečkou, zejména u sezónních nemocí, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Koupel ve vlažné vodě

Dopřejte si koupel, ale tentokrát ne horkou, ale jen vlažnou. Při horečce se taková teplota bude jevit jako velice studená a pomůže vám ji srazit. Nesnažte se ji ale rychle snížit tím, že se naložíte do ledové nebo studené vody, taková taktika akorát rozproudí krev do vnitřních orgánů, což je způsob, jak se vaše tělo brání před chladem. Ve skutečnosti se budete zahřívat místo ochlazovat.

Fotografie: Unsplash

Pijte hodně čaje

To není nic nového. I lékař vám doporučí při horečce pít hodně tekutin, zvláště teplý čaj. Uvařte si šálek řebříčkového čaje. Tato bylinka otevírá póry a aktivuje pocení, což je nejlepší nástroj, jak horečku ukončit. Pijte řebříčkový čaj, dokud se nezačnete výrazně potit.

Fotografie: Pixabay

Můžete zkusit i květ černého bezu, který je dobrý i na další potíže spojené s chřipkou a nachlazením, jako je nadměrná tvorba hlenu. Čaj z bezového květu pijte třikrát denně, dokud horečka nezačne ustupovat.

Množství obsažených antioxidantů tvoří dobrou imunitu. Obecně je důležité se při horečce udržovat hydratovaní. Pijte 8-12 sklenic čisté vody denně. Zkrátka tolik, dokud nebude vaše moč světlá.

Dejte si pikantní jídlo

Porazte horečku pikantním jídlem. Ať už si dáte cokoli, posypte si pokrm kajenským pepřem. Jednou z jeho hlavních složek je kapsaicin, velice pálivá látka, která se nachází ve feferonkách. Kajenský pepř aktivuje pocení a podporuje rychlý krevní oběh.

Fotografie: Pixabay

Namočte si ponožky do studené vody

Velmi oblíbený domácí recept na horečku. Nejprve si zahřejte nohy v horké vodě a poté navlékněte tenké bavlněné ponožky předem ponořené ve studené vodě. Na ně pár suchých vlněných ponožek a jděte spát. Tato metoda pomáhá zmírnit horečku tím, že čerpá krev do nohou, což výrazně zvyšuje krevní oběh.

 

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]