Na opary přírodní cestou. Vyzkoušejte alternativy ke klasickým postupům

Fotografie: Freepik

Opar je velice nakažlivé onemocnění, se kterým není radno si zahrávat. Nikdy se ho nesnažte propichovat ani mačkat, raději zkuste některou z našich metod.

Opar se projevuje výskytem jednoho nebo více vředů a prasklin v koutcích rtů. Nejen že esteticky nevypadá dobře, ale navíc může mnohdy svědět, bolet a dané místo se jednoduše zanítí. Tato infekce je o to více nepříjemná, že si vřídky ani nemůžete poškrábat, jelikož byste tím riskovali její rozšíření. Naštěstí existují přírodní cesty, které vám pomohou se tohoto problému zbavit.

Kakaové máslo vám pomůže rty hydratovat

Kakaové máslo je nejen lahodné, má ale navíc i speciální schopnost hydratovat pokožku a rty. Alespoň po dobu jednoho týdne si kousek másla každý den naneste na rty místo balzámu. Díky tomuto kroku budou celý den přirozeně hydratované, což proces hojení ran a vředů značně urychlí.

Med je sladká cesta k uzdravení

Med má protihnilobné a antibakteriální vlastnosti, a navíc má schopnost zabraňovat vzniku plísní či mykózy. Všechny tyto schopnosti dělají z medu užitečný lék, který pomáhá eliminovat bakterie, které se mohou díky oparu tvořit. Med vám také pomůže proti bolesti a zánětu ran. Naneste si ho na postižená místa, nechejte 20 minut působit a opláchněte.

Fotografie: Freepik

Citron je drsným, ale účinným řešením

Většina lidí ví, že citron je taková přírodní bolestivá dezinfekce pro nouzové případy. Citron má totiž antiseptické a hojivé vlastnosti, což je nejen pro léčbu oparu ideální. Než se do jeho použití pustíte, musíte se připravit na to, že to nebude úplně příjemné. Na druhou stranu budete mít jistotu, že se vám rány nezanítí.

Voda je pro uzdravení základem

Dehydratovaná pokožka a rty jsou náchylnější k popraskání. V zimě toto pravidlo platí dvojnásobně. Pokud nebudete své rty dostatečně hydratovat v době, kdy máte opar, koledujete si o bakteriální infekci. Za den byste měli vypít v pravidelných intervalech alespoň 2 litry vody. Když je venku zima, nebojte se na rty použít balzám.

Zázračný gel z aloe vera vám pomůže

Říká se, že čistý gel z aloe very v přirozené podobě má více než 200 výhod pro zdraví a krásu člověka. Jako přírodní prostředek proti vzniku plísní a hub bude pro léčbu oparu dokonalý. Trochu gelu naneste na infikované části a nechejte působit 10 minut. Pokud chcete, můžete nechat gel zaschnout, pokud nemáte čas, tak ho rovnou umyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Gel smíchejte s tea tree olejíčkem

Jestliže smícháte gel z aloe very s tea tree olejíčkem, dostanete neporazitelnou kombinaci v boji proti oparu. Obě složky mají antiseptické vlastnosti, které jsou při léčbě oparu účinné. Do dlaně si vložte menší množství gelu a kápněte do něj dvě kapky olejíčku. Prstem mírně promíchejte a naneste na celé rty, nejvíce na opary.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]