Přírodní léky na střevní infekci pro rychlejší zotavení a zmírnění příznaků

Jedním z nejlepších léků na střevní infekci je doma vyrobený solný roztok. Skládá se z vody, cukru a soli a pomáhá doplňovat minerály a vodu ztracenou průjmem, což je jeden z nejčastějších příznaků střevních infekcí.

Domácí solný roztok nemusí zmírňovat příznaky, ale může pomoci zabránit dehydrataci a zajistit, aby vaše tělo mělo všechny minerály potřebné k boji proti mikroorganismům a zrychluje zotavení. Kromě domácího solného roztoku mohou být použity k urychlení zotavení a zmírnění příznaků také další domácí prostředky. Jsou to například:

Závorová voda

Zázvor je kořen s vynikajícími léčivými vlastnostmi, který lze použít při léčbě různých onemocnění, včetně střevních infekcí. Působí totiž jako antivirový a antibakteriální přípravek, který pomáhá tělu bojovat s infekcí. Kromě toho také umožňuje regulovat střevní průchod a zmírňuje zánět střevního hlenu, snižuje bolest a otoky břicha.

Vložte do mixéru přibližně oloupaného a na drobno nastrouhaného zázvoru, přidejte několik kapek medu a sklenici balené nebo filtrované vody a rozmixujte. Tento nápoj se doporučuje pít 3x denně.

Mátový čaj

Mátový čaj zmírňuje zánět a zklidňuje podráždění stěny střeva, a proto je skvělým doplňkem léčby střevní infekce. Tento čaj také absorbuje přebytečný střevní plyn a má antispasmodické vlastnosti, které výrazně zmírňují nepohodlí břicha. Máta peprná také uklidňuje žaludek, a proto může hodně pomoci v případech střevní infekce doprovázené žaludečními příznaky, jako je nevolnost či zvracení.

Voda s citronovou šťávou

Citronová šťáva je skvělým přírodním prostředkem k očistě střev a odstranění mikroorganismů zodpovědných za infekce. Umožňuje také snadnější regulaci střevního průchodu, zmírňuje různé příznaky, jako je bolest břicha, křeče, ztráta chuti k jídlu a průjem. Smíchejte šťávu z půlky citronu se sklenicí teplé vody a vypijte hned ráno.

Pro rychlejší zotavení

  • Byste měli odpočívat a zůstat doma

  • Přijímat dostatek tekutin: voda, kokosová voda, přírodní ovocné/zeleninové šťávy, čaje

  • Jíst lehká jídla: vařená zelenina, libové maso

  • Nejíst těžko stravitelná, tučná a mastná jídla, mléčné výrobky

  • Nepít žádný alkohol