Cholesterol a cukr v krvi můžete snížit i pomocí doma připraveného nápoje

Fotografie: Freepik

Je obecně známo, že cukrovka a cholesterol útočí na naše tělo potichu. Proto je velmi důležité mít obě tyto složky vždy pod kontrolou. Regulace hladiny cukru a cholesterolu v krvi je nezbytná, abyste předešli zdravotním komplikacím a vážnému onemocnění. Tento článek vám ukáže, jak na to pomocí velmi jednoduchého domácího receptu.

Finančně tato metoda není příliš drahá a potřebujete na ní jen dvě složky. Jde o zeleninový džus, který budete pít jeden celý měsíc a potom si dáte pauzu, takže se vám nákupy hlavní suroviny příliš neprodraží. Hlavní ale je, že získáte silné zdraví, a to v mnoha ohledech. Navíc svému tělu dodáte celou řadu potřebných vitamínů a minerálů.

Šokující čísla

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) způsobila vysoká hladina cukru v krvi v roce 2012 2,2 milionu úmrtí a 8,5 % dospělých mělo v roce 2014 cukrovku. Stejná organizace podle svých statistik odhaduje, že cukrovka se do roku 2030 stane sedmou hlavní příčinou smrti na celém světě. Proto je tak důležité sledovat a regulovat hladinu cukru v krvi. Podobné je to i s cholesterolem.

Cholesterol způsobuje ucpávání krevní cév. Když dojde k ucpání cévy, nastane stav zvaný ateroskleróza, což může způsobit nebezpečné kardiovaskulární onemocnění.

Organizace WHO tvrdí, že kardiovaskulární onemocnění jsou nejsmrtelnější po celém světě a mají na svědomí 17 milionů obětí. Pokud chcete snížit riziko srdečních onemocnění, je důležité dobře jíst a dost cvičit.

Dýňová šťáva reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi

Složení pro přípravu domácího prostředku pro vaše zdraví je ½ šálku dýně, což je zhruba 100 gramů a 1 sklenici vody, tedy 200 až 250 ml. Postup je velmi jednoduchý.

Syrové plátky dýně vložíte do mixéru a promícháte s vodou, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli tento džus pít každý den před snídaní po dobu jednoho měsíce. Potřebujete-li sladidlo, místo cukru raději zvolte med.

Fotografie: Pixabay

Proč je dýně tak dobrá pro vaše zdraví?

Dýně má vysoký obsah vlákniny, vitamínů A, B6 a E, draslíku, železa, riboflavinu a fosforu. Tento jednoduchý nápoj může regulovat nejen hladinu špatného cholesterolu a cukru v krvi, ale také pomáhá eliminovat toxiny z krevního oběhu a uvolňuje tepny, což předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Vláknina v dýni navíc pomáhá bojovat i proti zácpě a zlepšuje fungování trávicího systému. Několik studií na potkanech prokázalo příznivé výsledky v regulaci inzulínu v těle.