Přírodní léky na nachlazení zaberou a ještě zaujmou svou lahodnou chutí

Léky na nachlazení nemusí být jenom prášky plné chemie. Pokud chcete jít přírodní cestou, prospějete svému tělu, a ještě si zajímavě pochutnáte. Tedy pokud využijete některý z našich 3 tipů, které vám přinášíme. Jsou tak dobré, že si je budete chtít ochutnat i když zrovna nemocní nebudete.

Koktejl z pomeranče a medu

I ten patří mezi domácí léky na nachlazení, i když někomu může připadat spíše jako skvělý osvěžující nápoj. Jak na něj? Stačí zahřívat pomerančový džus v hrnci, dokud nedosáhne teploty 55 stupňů Celsia. Více ho nikdy nezahřívejte, jinak zničíte prospěšné látky. Následně k němu přidejte několik lžic citronové šťávy a 2 lžičky medu. Promíchejte, nalijte do hrnečku a pijte stejně jako horká čaj. Funkční je samozřejmě i osvěžující studená verze, která se hodí, když jste nemocní během letních dní.

Koktejl z jablka

Základem tohoto léku na nachlazení jsou 3 šálky kvalitního jablečného moštu. Ten nalijte do kastrolu, přidejte k němu 6 lžic másla a 6 lžic medu. Vše začněte postupně zahřívat a za stálého míchání spojte v jednotnou směs. Potom přidejte vrchovatou lžičku skořice, 5 hřebíčků a dále také lžičku kurkumy. Na závěr do receptu přijde špetka sladké červené papriky. Vše promíchejte, sundejte ze sporáku a dolijte sklenicí buď jablečné nebo pomerančové šťávy. V tu chvíli se tento lahodný nápoj zařadí mezi léky na nachlazení, kterých byste měli vypít asi 2 až 3 šálky denně.

Kakaový koktejl

Milujete kakao? I to může s trochou úprav patřit mezi léky proti nachlazení. Základem je větší hrnek mandlového mléka, do kterého přidáte lžičku kakaa, špetku skořice, špetku kurkumy a jednu lžíci másla. Vše začnete zahřívat v hrnci a za stálého míchání smísíte veškeré ingredience. Vše nalijete do hrnku, a ještě horké kakao vypijete. Ideálně v množství dvou až tří šálků denně. Pochutnáte si a velmi brzy budete doslova jako rybička. To vám garantujeme.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]