Přínosy, které získáte z fialových brambor

obrázek: pixabay.com

Mají stejnou chuť jako ty žluté, údajně jsou zdravější. Studie ukazují, že tyto brambory jsou vysoce antioxidační potraviny, které mají slupku i dužinu fialovou a jsou tak ozdobou každého talíře. Jestli se vám úplně nelíbí barva, pak vězte, že fialové brambory toho mohou opravdu mnoho nabídnout.

Pomáhají snižovat krevní tlak

Studie ukázala, že konzumace fialových brambor může pomoci snížit krevní tlak. Může to být díky jejich vlivu na kapiláry a krevní cévy spolu s vysokou koncentrací fyzochemikálie kyseliny chlorogenové. Zdravotní přínosy jsou podobné těm, které poskytují potraviny jako špenát, brokolice nebo růžičková kapusta. Obsahují také například draslík.

Brání vzniku krevních sraženin

Krevní srážlivost je hlavní příčinou smrti po celém světě. Právě tento problém může minimalizovat konzumace purpurových brambor. Obsahují kyselinu chlorogenovou a ta rozkládá krevní sraženiny a inhibuje enzymatickou aktivitu prokoagulačních proteinů a peptidů. Právě tato kyselina zpomaluje vývoj krevních sraženin.

Obsahují antioxidanty

Fialové brambory jsou doslova nabity antioxidanty a fytonutrienty, které bojují proti mnoha nemocem. Spolu nabízí zdravotní účinky, například pomáhají snižovat zánět. Pomáhají čistit tělo od škodlivin a toxinů, může pomoci zlepšit funkci jater.

Poskytují tělu vlákninu

Většina lidí nekonzumuje dostatek vlákniny, proto fialové brambory mohou s tímto problémem pomoci. Obsahují vysokou hladinu vlákniny, jde o jeden z nejdůležitějších plodů, pomáhá udržovat hladký průběh v trávicím systému, pomáhá odstraňovat nepravidelnost ve vyprazdňování nebo pomáhá na zácpu.

Pomáhají s energetickou hladinou

Pomáhá vytrvalostním sportovcům udržovat vysokou energetickou hladinu po dlouhou dobu. Pro sportovce je důležitý draslík, zejména díky elektrolytům, které obsahuje. Fialové brambory obsahují 341 miligramů draslíku. Právě to může být dobrou potravinou pro sportovce – pomáhá předcházet nízké hladině draslíku.