Přínosy, které člověk získá konzumací olivového oleje po ránu. Oblíbená surovina není jen pouhou ingrediencí

Fotografie: ZdravéStravování

Olivový olej patří mezi nejoblíbenější ingredience v gastro průmyslu. Měli byste však vědět, že jeho konzumace po ránu nabízí řadu zdravotních přínosů.

Většina lidí používá olivový olej především jako ingredienci při vaření nebo zálivku do různých salátu. Pravdou však je, že pokud ho budete konzumovat samostatně, a to zejména v ranních hodinách, získáte řadu zdravotních benefitů, které tento oblíbený produkt nabízí. Zejména se jedná o blahodárné přínosy pro zdraví vašeho srdce a obecně kardiovaskulárního systému, ovšem výhod existuje mnohem více, říká lékař Joe Leech.

Pozitivní vliv na pokožku

Olivový olej je základní složkou mnoha kosmetických produktů, a proto není divu, že jeho konzumace může být velmi přínosná pro zdraví vaší pokožky. Pokud ho začnete užívat každé ráno, účinně tím snížíte zarudnutí a otoky, přičemž si vytvoříte imunitu vůči tvorbě stařeckých vrásek. Důvodem je především skutečnost, že olivový olej disponuje silnými antibakteriálními vlastnostmi a působí jako přírodní dezinfekce.

Snadnější hubnutí

Studie v oblasti Středomoří prokázaly, že strava bohatá na olivový olej má velmi příznivý vliv na tělesnou hmotnost. Pokud tedy tento oblíbený produkt zařadíte do svého jídelníčku, budete snáze shazovat přebytečná kila.

Fotografie: Depositphotos

Pozitivní vliv na mozek

Pravidelná konzumace olivového oleje pomáhá odstraňovat plak z mozkových buněk, které mohou postupem času vést k Alzheimerově chorobě, celosvětově nejčastější duševní nemoci. Kromě toho mnozí odborníci potvrdili, že ti, již tento produkt užívají pravidelně, mají mnohem lepší paměť oproti lidem, kteří ho neužívají vůbec.

Podpora pevnosti kostí

Mikroživiny obsažené v olivovém oleji jsou velmi prospěšné pro lidi trpící revmatoidní artritidou. Ještě účinnější je pak tento produkt v kombinaci s rybím olejem, bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin. I jeho samotné užívání však skvěle prospěje vašim kostem a ochrání vás před ztuhlostí rukou, bolestmi kloubů a věčnou ranní ztuhlostí.

Nižší riziko zánětu

Pravidelná konzumace olivového oleje (nebo obecně jiných potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny), a to zejména po ránu, vám dokáže pomoci snížit zánět v těle. To je také velmi účinná ochrana před vznikem různých kožních onemocnění způsobených tímto nepříjemným problémem.

Pozitivní vliv na zdraví střev

Některé druhy bakterií, které žijí ve vašem žaludku, mohou vést ke vzniku vředů. Pokud však budete pravidelně konzumovat olivový olej, velmi snadno tyto nežádoucí parazity z těla odstraníte, neboť produkt proti nim účinně bojuje. Již pouhých 30 gramů přírodního olivového oleje denně vám dokáže pomoci zabít škodlivé bakterie za pouhých 14 dní.

Regulace hladiny cukru v krvi

Přírodní olivový olej snižuje hladinu glukózy v krvi, díky čemuž vás chrání před rozvojem cukrovky 2. typu – její riziko snižuje až o neuvěřitelných 40 procent. Obecně má však tento oblíbený produkt velmi pozitivní vliv na zdraví krve a krevního oběhu, což z něj také dělá velmi užitečný přírodní lék, který snižuje riziko vzniku srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Pokud chcete získat všechny výše uvedené přínosy, rozhodně neváhejte přidat olivový olej do svého jídelníčku ještě dnes.

Zdroj: Healthline