7 projevů, kterými se vás ruce snaží varovat před nebezpečím, které hrozí vašemu tělu

Fotografie: Depositphotos

I na svých rukou můžete poznat, že se vás tělo snaží upozornit, když něco není v pořádku. Nepodceňujte tyto příznaky.

Ruce zastávají mnoho funkcí ve vašem životě, což je také důvod, proč se na nich jako první začnou projevovat známky stárnutí. Mnoho lidí však z tohoto důvodu často zapomíná věnovat dostatečnou pozornost nenápadným příznakům, kterými se je snaží varovat před různými problémy poškozujícími vnitřek jejich těla. Abyste se proto vyhnuli problémům, níže jsme si pro vás připravili 7 příznaků, jimiž se vás ruce snaží varovat před nebezpečím. Popsal je doktorka Kelly Weselman.

Zarudnutí dlaní

Zarudnutí na vnějším okraji dlaně může být známkou problémů s játry, a to obzvláště v případě, pokud je vám více než 50 let. Možnou příčinou však může být také změna hormonální rovnováhy, která způsobuje rozšíření cév, nebo revmatoidní artritida. Pokud se s tímto příznakem potýkáte, v každém případě co nejdříve kontaktujte svého praktického lékaře.

Časté pocení

Přestože je normální, že se vaše ruce občas zpotí, může vás tento nenápadný příznak také varovat před nesprávnou funkcí štítné žlázy, nadměrným stresem nebo hyperhidrózou. Pokud se s touto nepříjemností potýkáte často, zkuste nejprve omezit příjem alkoholu a regulovat svou hladinu stresu pomocí meditací či dechových cvičení. V případě, že ale nic nepomáhá, raději navštivte lékaře.

Fotografie: Depositphotos

Ztráta citlivosti a brnění rukou

Pokud se často probouzíte s pocitem, že jste ztratili cit v rukách a že vás při každém pohybu ruce začnou brnět, měli byste rychle zpozornět. Tyto příznaky totiž mohou v některých případech signalizovat závažné problémy, jako je onemocnění páteře, syndrom karpálního tunelu, žilní trombóza, poranění karpálního tunelu, anémie, nebo dokonce diabetes.

Příliš suché ruce

Nejčastějšími příčinami suché pokožky na rukách jsou především dehydratace a nedostatek estrogenu v těle. Abyste tomuto problému předešli, pijte dostatek vody, používejte kvalitní hydratační krémy na ruce a snažte se jíst dostatek tučných ryb, semínek a ořechů. Pokud ani tyto změny nepomohou, raději kontaktujte svého lékaře.

Třes rukou

Třes rukou může být důsledkem mnoha závažných onemocnění, včetně Parkinsonovy choroby, úzkosti a silného stresu. Rovněž ho však může způsobovat nadměrná konzumace silné kávy a alkoholu, a proto v případě, že vám omezení těchto nápojů problém nepomůže vyřešit, co nejdříve kontaktujte svého lékaře.

Fotografie: Unsplash

Slabé či popraskané nehty

Slabé nebo popraskané nehty mohou být příznakem nedostatku zinku v těle, který zastává řadu důležitých funkcí v organismu. Abyste se problému co nejdříve zbavili, obohaťte svůj jídelníček o potraviny, jako jsou ovesné vločky, ořechy a maso. Lékaři také doporučují užívat zinek jako doplněk stravy.

Zakulacení prstů

Pokud jsou vaše konečky prstů větší než obvykle nebo pokud jejich tvar připomíná malou paličku, vaše tělo se pravděpodobně potýká s nedostatkem kyslíku. Může se však jednat také o příznak závažnějšího onemocnění, včetně rakoviny plic či nesprávné funkce srdečního svalu. Je proto důležité, abyste v takovém případě co nejdříve kontaktovali svého praktického lékaře.

Zdroj: Health

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]