8 přírodních a efektivních prostředků k léčbě infekce v krku

Přírodní léky jsou často stejně účinné jako léky, ale léčí vaše zdravotní problémy zcela bezpečným způsobem, aniž by vyvolávaly některé vedlejší účinky léčiv. Zanícený krk je nakažlivý zdravotní problém, který postihuje jak dospělé, tak děti, a je zodpovědný za téměř třetinu všech bolestí v krku.

K tomu kýchání a kašel může infekci rozšířit z jedné osoby na druhou. Bolest v krku souvisí také se ztrátou chuti k jídlu, bolestí při polykání, zimnicí, bolestmi hlavy, malátností, mnohdy i horečkou a dalšími nepříjemnými příznaky onemocnění. Přinášíme vám 8 přírodních a efektivních prostředků, které infekci v krku pomohou léčit.

1. Jablečný ocet

Jedním z nejlepších způsobů, jak léčit bolest v krku je jablečný ocet. Přidat jej můžete do čaje (namísto citronu) a vypít, případně přidat 1 čajovou lžičku octa na šálek teplé vody. Nápoj si připravte vždy čerstvý a pijte alespoň 3x denně.

2. Zázvor

Nejlepší je zázvorový čaj, který můžete ochutit medem a citronem. Nicméně můžete zázvor konzumovat i jinak. Zázvor nastrouhat, zalít horkou vodou a vypít. Případně nastrouhat zázvor (cca 3cm kořene), přidat šťávu z půlky citronu, med a tuto kašičku jíst během dne.

3. Kajenský pepř

Kajenský pepř léčí infekci v krku a zmírňuje bolest. Stačí dát kajenský pepř do hrníčku, přidat můžete i kurkumu, zalít horkou vodou, ochutit medem a vypít. Opět si připravte vždy čerstvý nápoj a pijte 3x denně.

4. Zelený matcha čaj

Zelený matcha čaj má vysoký obsah antioxidantů, které posilují imunitní systém a urychlují regeneraci. Tento čaj detoxikuje tělo a uklidňuje infekce a jejich příznaky. Místo matcha se doporučuje i moringa čaj.

5. Med a pepř – smíchejte med s pepřem a olizujte jej, než ho spolknete. Mírní to bolest a likviduje infekci. Nahradí cumlání pastilek

6. Vdechování páry – ačkoliv to nemoc samo o sobě nevyléčí, přináší vdechování páry úlevu. Ovšem přidáte-li do vody i esenciální olej, účinky se umocní a některé oleje dokáží likvidovat bakterie

7. Odpočinek – infekce během jednoho dne nezmizí a tělo se dřív zotaví, když bude mít dostatek energie na léčení. Snažte se tedy co nejvíce odpočívat

8. Bylinkové teplé nápoje – šálek teplého bylinkového čaje zmírní bolest v krku. Jednoduše popíjejte během dne po doušcích teplý bylinkový čaj. Bylinky můžete i libovolně prostřídat: heřmánek, mochna, šalvěj, levandule, mateřídouška a další.

Obrázky: jonbarron.org, brycedallashoward.co