Čaj rooibos nejen dobře chutná, ale má také pozitivní vliv na lidské tělo

Čaj rooibos je znám po celém světě. Ne jenom pro svou chuť a barvu, ale i pro své unikátní pozitivní účinky na zdraví. Pokud ho máte v plánu ochutnat, rozhodně s tím neotálejte. Takto unikátně dokáže prospět vašemu zdraví. Stačí ho jen pravidelně pít.

Vyčistí vaše tělo

Čaj rooibos je skvělým antioxidantem, který dokonale vyčistí vaše tělo od všeho špatného. Hlavní látkou je zde takzvaný chrysoeriol, který má vliv i na snižování cholesterolu v těle, zpomaluje stárnutí, nebo umí velmi efektivně eliminovat volné radikály. Též prospívá kloubům a také svalům. Díky tomu, že ho pijete, tělo čistíte průběžně, a tak nemusíte podstupovat jakékoliv složité detoxikace.

Pomáhá při cukrovce

Čaj rooibos se také doporučuje tomu, kdo trpí cukrovkou. Ten by ho měl pít každý den – samozřejmě bez cukru. Umí optimalizovat hladinu krevního cukru a podle některých studií také snižuje glykémii a glukózovou intoleranci. Mezi jeho další klady patří i to, že lidem pomáhá, pokud je trápí ateroskleróza. Tepny jsou mnohem čistější a jejich záněty se stávají minulostí.

Má projímavé účinky

Proto to s ním zase až tak nepřehánějte. Při klasické konzumaci vám však rooibos prospěje. Zvláště pokud máte problém se zácpou. Střeva vám nejenom rozhýbe, ale dokáže vám je také uvolnit. A čistá a zdravá střeva souvisí třeba s imunitou, se vstřebáváním živin, ale i s hubnutím. Dále čaj funguje také jako diuretikum. Podporuje močení, což se zase hodí ve chvíli, kdy potřebujte celkově normalizovat množství vody ve svém těle. Eliminujete tak jakékoliv zadržování tekutin.

Ničí bakterie

Další výhodou daného čaje je to, že umí ničit bakterie. Proto je dobré zvýšit jeho dávku v období chřipek. I když se má jednat o chřipku jako takovou, o teploty, bolesti v krku, záněty hrtanu, ucpaný nos a další běžné problémy, je čaj rooibos skvělou volbou. Nejenom jako skvělá prevence, ale také jako dobrý přírodní a silný lék.

Prospěje zubům a kostem?

Že jsou prospěšné jenom mléčné výrobky? Vůbec ne. Pomoci může i něco jiného. Obsahuje totiž silné minerály, jako je vápník, fluor a hořčík. A bez těch se lidské kosti a zuby neobejdou. Zpevníte tak svůj pohybový aparát a také prospějete celkovému zdraví ústní dutiny. A to vše čistě, bez jakékoliv chemie.

Snížíte stres

Nejenom, že už samotný rituál pití čaje bude uklidňující sám o sobě. Nezapomínejte na to, co obsahuje. Je to hlavně hořčík, který má jasný přímý vliv na psychiku člověka. Tak snižujete míru stresu, snižujete podrážděnost, stejně jako zlepšíte i svůj spánek. Ideální.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]