Potřebujete posílit svou obranyschopnost? Vsaďte na sílu přírody

Bojíte se o své zdraví? Trápí vás časté infekce a nevíte, jak svou obranyschopnost posílit? Nesnažte se za každou cenu cpát vitamínovými doplňky. Daleko spíše vsaďte na sílu přírody a jejích bylinek, které se proti různým nemocem aplikují již celá staletí – a velmi úspěšně. Díky těmto bylinkám posílíte svou imunitu a budete lépe chráněni před ataky virů a bakterií.

Oregano

Oregano neboli dobromysl všichni dobře známe jako chutné koření, které se dá každodenně využít v kuchyni. Zapomínáme ale na to, že tato bylinka má také skvělé léčivé účinky. Obsahuje látky, které si prý dokážou poradit například s viry, které způsobují opary, ale mají účinnost i proti nebezpečným rotavirům, které ohrožují zejména nejmenší děti.

Šalvěj

Šalvěj má dlouhou historii jako léčebná bylinka, která vás ochrání před řadou virových onemocnění. Nedávné výzkumy dokonce naznačují, že by tato bylinka mohla pomáhat v ochraně proti velmi závažnému viru HIV, který způsobuje obávané onemocnění AIDS.

Bazalka

Bazalka má mnoho typů, které se pyšní rozdílnou chutí, jež tak často oceníme v různých typech pokrmů. Všechny druhy bazalky mají ale také skvělé léčivé funkce, které vás mohou ochránit před virovou infekcí. Zlepšuje například odolnost proti viru, který způsobuje žloutenku, ale také celkově podporují imunitu a chrání proti vlivům znečištěného prostředí.

Fenykl

Fenykl je silně aromatická bylinka, která nesedne každému, ale kvůli jejím zdravotním přínosům bychom jí měli dát šanci. Dokáže nás prý ochránit před některými typy chřipky, a navíc toho umí ještě o mnoho více. S úspěchem se používá proti nadýmání a ke zlepšení trávení, jelikož zvyšuje tvorbu trávicích šťáv. Umí také tlumit kašel a podporuje vykašlávání hlenů.

Česnek

Co by v tomto seznamu rozhodně nemělo chybět, je česnek. Tato rostlinka je snad nejlépe známá jako účinný bojovník proti rýmě a nachlazení a jako spolehlivý pomocník v udržování silné a odolné imunity. Podle některých lidí si stačí dopřávat pravidelně stroužek česneku denně a můžete se spolehnout, že vás nebude trápit žádné běžné sezónní onemocnění.

Máta

Mátu peprnou lze jen a jen doporučit při nachlazení. Rýma, kašel, bolest krku nebo hlavy – na to vše lze mátu účinně aplikovat a potíží vás zbaví velmi rychle. Je velice dobrá zejména na inhalaci. Máta také podporuje funkci jater, slinivky břišní nebo žlučníku a díky řadě účinných látek obsažených v jejích silicích také působí protizánětlivě.

Rozmarýn

Rozmarýn není typicky užíván k léčbě virových infekcí, ale podpůrně může posílit obranyschopnost organismu, a to zejména díky terapeutickým účinkům na nervovou soustavu. Je totiž dobře známo, že právě stres, únava a vyčerpání tělu berou energii, kterou by mohlo využít na imunitní funkce. Klidná a silná mysl je tedy pro zdraví důležitým předpokladem.

Fotografie: PixabayŘekněte ostatním, co si myslíte