Řekněte stop bolestem hlavy. Pomůže bylinka, kterou všichni dobře známe

Neustupující bolest hlavy, které se nemůžete zbavit. Pocit, jako by vám někdo bušil kladivem do hlavy. Migréna neznamená jen bolavou hlavu. K tomuto problému mají tendence se nabalovat další zdravotní potíže. Lidé si často stěžují na nevolnost a světloplachost. Vstát ráno z postele a jít do práce je téměř nadlidský úkol.

Co se s tím dá dělat? Někteří z nás při prvních příznacích vezmou útokem nejbližší lékárnu. Jenže to nemusí být jediné řešení. Co kdybychom vám prozradili, že vám možná na zahrádce roste bylinka, která vás může doslova spasit?

Vyzkoušejte rozmarýn

Lékař vám může napsat recept na několik osvědčených léků. Je ale pravda, že dlouhodobé užívání medikace vyrobené z všelijakých chemikálií zatěžuje organismus. A to nejen vaše játra. Pokud se chcete zbavit bolest, nezpůsobujte si zbytečně další. Díky matce přírodě máme po ruce několik přírodních alternativ. A jednou z nich je rozmarýn. 

Rozmarýn, bylinka původem ze Středomoří, je typický svou silnou vůní. Skvěle doplňuje jak přílohy, tak maso. Není divu, že se stal doslova hitem v nejedné národní kuchyni. O tom ale dnešní článek není. Zaměřili jsme se na jeho léčivé účinky. I těmi je totiž proslulý. A to již od středověku, kdy ho mniši pěstovali v klášterech.

Vůně rozmarýnu je specifická a má silné detoxifikační účinky. Je silným spojencem v boji proti migréně. Jak ho ale použít? Způsobů je hned několik. Vyzkoušejte některý z nich a najděte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Fotografie: Pixabay

Dejte ho do difuzéru

Difuzéry jsou skvělou pomůckou pro ty z vás, kteří holdují aromaterapii. Používání není nic složitého. Stačí, když dovnitř nakapete pár kapek vonného extraktu z bylinky a lampičku zahřejete. K tomu slouží čajová svíčka a pro novější modely elektřina. Tato metoda je vědecky ověřená, a tak se můžete spolehnout na to, že zabere. Také během migrény sedíte v temné místnosti s mokrým ručníkem na hlavě? Zapalte si aromalampu a uvidíte, že brzy bude po bolesti.

Přidejte ho do koupele

Proti bolesti nejlépe pomáhá pěkně horká lázeň. Vyzkoušejte tento návod na léčebnou koupel. Do vody přidejte 15-20 kapek vonného oleje z rozmarýnu, kousky čerstvého rozmarýnu a další bylinky, které máte rádi. Bolest bude brzy minulostí. Léčebná koupel udělá s vaším tělem divy. Nejen, že vás vyléčí. Navíc vás skvěle uvolní a zrelaxuje. 

Pijte rozmarýnový čaj

Tento nápoj je světově uznávaný jako léčebná procedura, která opravdu dokáže ulevit snad od všech druhů bolestí. Čajové lístky se začaly šířit světem v 16.st. a od té doby lidé spoléhají na jejich léčivé účinky. Pravý bylinný čaj se v mnoha případech dokáže vyrovnat chemickým medikamentům. 

Fotografie: iStock

Například při zánětu močového měchýře – urologický čaj je jasná první pomoc. Odborníci se shodují v tom, že rozmarýn je velice užitečná bylina se silnými protizánětlivými účinky. Dokáže pomoci například při artróze. A také migréně. Někteří se totiž domnívají, že očistné síly rozmarýnu vyfiltrují krev v těle. Tento proces by měl vést k úlevě do bolesti. 

Vmasírujte esenciální olej do spánků

Esenciální, vonné oleje, vonný extrakt – to jsou všechno názvy pro jeden konkrétní výrobek, který dělá divy. A nejen v případě rozmarýnu. Je dobré se jimi vybavit a být vždy připravený. Dají se použít mnoha způsoby, od masáží po aromalampy. 

Jsou vhodnou alternativou k čerstvým bylinkám, protože většina z nich je příliš silná na to, abyste je přikládali přímo na kůži. Mohou totiž vyvolat alergickou reakci. Olej jednoduše vmasírujte do spánků krouživým pohybem. Samý proces opakujte vzadu na krku. Budete překvapeni, jak rychle migréna zmizí.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]