Potraviny, které pomáhají v péči o pleť. Oddalte její stárnutí a udržujte ji ve skvělé kondici celé roky

Fotografie: Pixabay

Chcete zdravou a krásnou pleť? Určité potraviny vám ji dokážou zprostředkovat relativně snadno a rychle.

Lidská pleť má skvělou funkci vylučování toxinů z těla. Aby se tak ale stalo a zachovala se zdravá pleť bez pupínků a nečistot, je nutné se jí trochu věnovat. Známe osm potravin, které vám zaručí pleť bez vad na kráse.

Kůže dokáže filtrovat toxiny z těla

Jednou ze zázračných funkcí, které dokáže lidská pokožka, je odfiltrování toxinů a všech škodlivin z těla. Mimo to umí lidská pleť zachytit v těle dostatek vody a vlhkosti, kterou potřebujeme pro život. Také dokáže chránit krev a orgány před záněty a choroboplodnými zárodky. Proto si svou pleť musíme považovat.

Péče o pleť nám tedy dokáže udržet naše pevné zdraví, ale také ukázat na krásu a mladistvý celkový vzhled. K tomu nám dopomůže několik přípravků nebo produktů, které se o pleť mají starat. Pokud se chcete vydat chemičtější cestou, pak na trhu existuje několik druhů micelárních vod či krémů, které mají za úkol vaši pleť perfektně vyčistit a hydratovat. Zabráníte tak možných zánětům na kůži, akné nebo jen malým pupínkům nebo nezdravé barvě či struktuře pleti.

Jestliže se ale chcete vydat ekologičtější a přírodnější cestou péče o vaši pleť, pak se můžete obrátit na několik produktů a potravin, které mají stejnou funkci, jako ty drahém chemické z obchodu. Bude pro vás mnohem snazší a také levnější se o svou pleť postarat.

Fotografie: Freepik

Některé potraviny vás určitě překvapí

Potraviny, které mají dobrý vliv na zdraví i krásu pleti, jsou skutečnými bojovníky proti akné nebo drobným pupínkům. Mezi ně patří i ty potraviny, do kterých byste to rozhodně na první pohled neřekli. Nepřekvapí vás však, že většinu potravin prospěšných pro pokožku řadíme do kategorie ovoce. Je to z toho důvodu, že ovoce obsahuje mnoho prospěšných vitamínů.

První zázračnou potravinou je tolik oblíbené a populární avokádo. To je nabité antioxidanty beta karotenem a luteinem, které pomáhají udržet pokožku hydratovanou a pružnou. Smícháním avokáda s pomerančovým džusem, česnekem a koriandrem získáme výbornou a zdravou zálivku na salát, která pomůže nejen skvělé chuti salátu, ale také vašemu zdraví i krásné pleti.

Díky hojnému počtu vitamínů i zdraví prospěšných složek se dočkáte krásné a hebké pleti také při konzumaci kiwi nebo granátového jablka. Díky vitamínu E získá vaše pleť mnoho hydratace a bojujete tím proti procesu stárnutí na vaší pokožce. Proto se i vrásky dostaví o poznání déle, než by tomu bylo obvykle.

Fotografie: Freepik

Proti stárnutí pleti je velkým bojovníkem vlašský ořech

Díky vlašským ořechům skvěle doplníte do těla potřebný vitamín B. Ten je hlavním původcem pro krásnou a mladistvou pleť. Další potravinou, která vás možná v souvislosti s krásnou a zdravou pletí překvapí, je rajče. Tento oblíbený druh zeleniny obsahuje lykopen, který chrání pokožku před poškozením vlivem slunečního záření. Díky tomu vaše pleť vydrží o mnoho déle mladistvá, pružná a pevná.

Posledními třemi potravinami, které vám zaručí krásnou pleť bez vad, je zelí, paprika a dýně. Dýně je bohatý na antioxidanty, draslík a vitamín A i E. Díky těmto složkám vaší pleti nemůže už nic k bezchybnému vzhledu chybět. Paprika je zase velkým zdrojem vitamínu C a může se pochlubit také protizánětlivými účinky. To zaručí, že vaše pokožka bude bez vad a pupínků. Posledním bojovníkem za krásnou pleť je vitamínová bomba jménem zelí. Díky obsahu vitamínu A vám konzumace zelí zaručí správný růst kožních buněk a stále svěží a pružnou pleť.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]