Číslo 1 v péči o tělo i pleť. Známý olej hravě omladí až o 10 let

Fotografie: Depositphotos

Používání kokosového oleje má spoustu výhod. Měl by být v každé kuchyni, ale i koupelně, kde nejčastěji pečujete o svůj zevnějšek. Díky němu budete zdravější i krásnější.

Kokosový olej zřejmě není třeba nikomu představovat. Spousta lidí ví, že je skvělým pomocníkem při vaření i při péči o sebe sama. Málokdo však zná výhody, které může tělu přinést. Zvláště ženy, jež preferují přírodní kosmetiku, jeho kouzlo ocení, říká lékařka Debra Sullivan.

Rychlá léčba záděrek

Kokosový olej je skvělým nástrojem pro léčbu roztřepené kůžičky kolem vašich nehtů. Pokud trpíte na štiplavé a bolestivé záděrky, které mohou kolikrát i krvácet, pořiďte si kokosový olej. Jemně s ním masírujte kůžičku kolem nehtového lůžka a výsledek vás potěší ihned. Za pár dní máte vyhráno.

Noční péče o pleť

Večerní rutina v péči o pleť je velice důležitá. Správné čištění a hydratace z vás mohou druhý den udělat naprosto jiného člověka. Kokosový olej používejte pravidelně před spaním a vaše pleť bude krásně čistá a svěží. Kokosový olej totiž proniká hluboko do pokožky a zanechává ji jemnou, vláčnou a hydratovanou.

Pomoc při křečových žilách i celulitidě

Aplikujte denně kokosový olej na místo postižené křečovými žilami a pečlivě masírujte. Používání kokosového oleje je vynikající metodou k přírodní léčbě křečových žil. Mnoho žen také řeší problém s celulitidou a snaží se najít nejlepší možné řešení, které bude fungovat. Chcete-li celulitidu porazit, kupte si kokosový olej a pravidelně s ním mažte problematickou oblast.

Fotogorafie: Depositphotos

Přírodní odličovač make-upu

Kokosový olej dělá zázraky při odstraňování líčení, dokonce ani voděodolná řasenka nebudou mít žádnou šanci. Během okamžiku bude i výrazný make-up pryč a vaše pleť zůstane hydratovaná a čistá. Navíc je kokosový olej ideálním přírodním nástrojem pro získání bohatých řas. Pokud si tedy budete s pomocí kokosového oleje odličovat oči, vaše řasy se jím dostatečně promastí, aby získaly výživu pro svůj růst.

Šetrný krém na ruce

Kokosový olej oceníte v každém ročním období, ale především v zimě bude vaším nejlepším přítelem, protože chladný a suchý vzduch vysušuje pokožku. Hlavně na rukou, které máme neustále venku. Pokud tedy chcete tento problém vyřešit a zbavit se hrubé kůže na rukou, měli byste začít používat kokosový olej, který vaše ruce vyživí a udělá je jemnější a hladší.

Zdroj: Healthline, Healthline