Top lahodné svačinky, které vás zasytí a nepřiberete ani deka. Tyhle potraviny můžete konzumovat kdykoliv

Fotografie: U.S. Air Force photo by Airman 1st Class Klynne Pearl Serrano / Public domain

Chcete-li omezit večerní obžerství, zkuste jen změnit potraviny, pro které se rozhodnete. Místo pytlíků chipsů si k televizi vezměte potraviny, které vám nepřinesou kila navíc.

Samozřejmě chceme být majiteli zdravých a krásných těl, ale co dělat s neustálým pocitem hladu? Všechno to pokušení, navíc večerní obžerství po dlouhém náročném dni je velice těžké uhlídat. Pokud je to i váš případ, hlad nejlépe zaženete pomocí zeleniny, protože je nemožné sníst jí příliš mnoho, říká doktorka Marie Lorraine Johnson.

Rajčata samotné nebo i v salátu

Klidně si je přidejte do salátu nebo je jezte syrové, protože na středně velký kus rajčete spadá asi jen 25 kalorií. Rajčata můžete jíst po kilech a nic se vám nestane. Žádné výčitky, žádná kila navíc. Společně s nimi získáte spoustu vitamínů B2, draslíku a vlákniny.

Grapefruit obsahuje hodně vlákniny

Grapefruit je oblíbenou dietní potravinou, protože obsahuje hodně vlákniny, díky které se budete cítit sytí po dlouhou dobu. Toto ovoce můžete jíst, jak často chcete, protože jedna polovina grapefruitu obsahuje jen asi 50 kalorií. Pozor však na hořkost a trpkost. Příliš mnoho grapefruitu vám může podráždit jazyk a patro.

Borůvky plné antioxidantů

Borůvky jsou skvělým doplňkem každé snídaně, zkuste je přidat do ovesné kaše nebo bílého jogurtu. I když je tato energetická bobule mírně kalorická, asi 85 kalorií na 1 šálek, obsahuje 14 % vaší denní potřeby vlákniny, plus je skvělým zdrojem antioxidantů, kterých není nikdy dost.

Hubnutí a vařená vejce jsou dobrými přáteli. Jako zdroj kvalitních bílkovin jsou vhodnou potravinou

ovoce borůvky
Fotografie: Freepik

Salátové okurky jsou plné vody

Jedna salátová okurka obsahuje pouze 45 kalorií, což znamená, že se nemusíte touto zeleninou přejíst. Mějte na paměti, že většina živin je ve slupce, proto je nejlepší ji neloupat. Stačí okurku jen pečlivě umýt od nečistot a chroupat u televize klidně i o půlnoci.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]