Potravinové dárky vyrobené do hodiny

Dárky vyrobené vlastní rukou mají hned několik výhod. Jednak je přizpůsobíte preferencím tomu, komu je dárek určen, jsou originální, jedinečné a nepostrádají kreativitu. Navíc si nemusíte lámat hlavu nad správnou konfekční velikostí, stát fronty v obchodech a utrácet nechutné množství peněz za zbytečnosti.

Potraviny se vždy hodí. Přinášíme vám inspiraci na sladké i slané dárky. Výrobu takového dárku můžete spojit také s předvánoční návštěvou u přátel či rodiny.

Různé druhy sýra

Buď je můžete naskládat do zavařovací sklenice ještě v obalu a přidat ingredience, které se k nim hodí. Česnek, chilli papričky, pytlíčky s kořením a bylinkami, ořechy. Případně můžete rovnou sýry sami naložit. Jaký sýr použít?

Tak třeba Kozí sýr, Korbáčky, Hermelín, Syrečky a další. Výroba nezabere více než hodinku. Stačí do předem ozdobené sklenice vyskládat kousky sýra, proložit cibulí, česnekem, papričkami, bylinkami, ořechy, sušenými švestkami, brusinkami apod. Naaranžovanou směs zalít po okraj rostlinným olejem. Naplněnou zavařovačkou párkrát jemně klepněte o stůl, aby se uvolnily vzduchové bublinky, uzavřete a darujte. Dotyčný nechá ještě doma zrát týden v lednici – případně darujte už hotové nakládané sýry.

Sladkosti

Další možností je vyskládat a hezky naaranžovat do zavařovací sklenice různé sladkosti, ořechy, semínka, sušené ovoce, čokoládky. Co vás jen napadne. Důležité je neházet použité dobroty do sklenice jen tak, ale pěkně je vyskládat a naaranžovat. Sklenici ozdobit, dát na ní mašli a máte hotovo.

Ingredience na sušenky

Velmi oblíbené jsou i vyskládané jedna po druhé ingredience na sušenky. Může se jednat třeba o kokosovou mouku, která bude naspod, dále čokoládové nebo barevné hoblinky, citronová kůra, cukr a další ingredience, které se v daném receptu nalézají – pouze sypké ingredience. Obdarovaná osoba pak už jen ingredience nasype do nádoby a přidá vejce, mléko dle receptu, který k tomu dodáte a připevníte ke skleničce na provázku.

Pečený čaj

Máte plný mrazák nacpaný ovocem? Pak hurá na výrobu dárečku. Pečený čaj v originální skleničce určitě potěší. Dětem sladké a zdravé potěšení, dospělým můžete přidat i kapku něčeho ostřejšího. Pečený čaj je jako stvořený pro dlouhé zimní večery. Jako dárek určitě potěší.

Obrázek: pixabay.com