Tato doktorka si prošla 15minutovou klinickou smrtí. Její příběh se po internetu šíří jako lavina

Fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří se dostali za hranici smrti, popisují tuto událost jako něco naprosto nevídaného. Z jejich zážitků vám poběží mráz po zádech.  

Posmrtný život je pro lidstvo stále velkou otázkou. Existují však i ti, kteří se k němu dostali velmi blízko, načež se díky lékařskému zásahu vrátili zpět do běžného života. Právě díky tomu jsou schopni poskytovat informace související s jejich zážitky a jak uvádí server ScienceFocus, některé jsou pozitivní, jiné bohužel ne. Někteří život po smrti popisují jako naprostý ráj, zatímco ostatní viděli zvláštní věci nebo se dostali ke svým blízkým zesnulým.

Život po smrti jako ráj

Zajímavou zkušeností prošla doktorka Linda Kramer, kterou lékaři prohlásili za klinicky mrtvou po převozu do nemocnice. Následně byla naštěstí vyléčena, ovšem během celého procesu zažila zvláštní věci. „Ocitla jsem se v něčem, co vypadalo jako květinové pole. Pozorovala jsem pohoří 30 000krát větší než Mount Everest. Kdekoli jsem byla, vzadu bylo obrovské pohoří. Viděla jsem budovy s mrakodrapy. Dubaj je ve srovnání s tím jako shluk malých miniaturních chatek,“ uvedla během rozhovoru pro DailyStar.

Existují případy i mnoho dalších lidí, kteří prožili posmrtný život, a to jak v dobrém tak i velmi špatném. Někteří podle všeho zažili samotné setkání s peklem, kde bojovali proti zlu, aby se mohli dostat do nebe, zatímco jiní viděli své blízké zesnulé a snažili se s nimi udobřit své vztahy. Na webu Zdravé Stravování jsme také varovali před typickými příznaky přicházející smrti a co v takovém případě dělat.

Muž, který zažil klinickou smrt, přišel s nečekanou výpovědí. Doktoři tvrdí, že výzkumy hovoří jasně

Angličan, který měl zvláštní halucinace

Dalším příkladem je Angličan Bert Biscoe z Trura, který zůstal kvůli nediagnostikované cukrovce přes týden v kómatu. „Tehdy jsem byl mrtvý, na druhé straně jsem se ve tmě pořádně pobavil, ale ubytování se mi nelíbilo a vrátil jsem se. Deset dní jsem byl mimo, kousek z toho v bezvědomí a pak mě doktoři uvedli do kontrolovaného kómatu. Netušil jsem, jak plyne čas, ani co se děje,“ prozradil během jednoho rozhovoru pro server Cornwall Live.

„Když jsem se probíral z kómatu, otevřel jsem oči a možná to byly halucinace, ale pamatuji si, jak jsem se podíval do zrcadla a viděl jsem, jak mi z úst vychází zelená hadička, doktoři se trochu étericky vznášeli a byla tam i moje žena a dvě dcery. Později ke mně přistoupila nějaká žena a řekla mi, že se za mě modlila. Zeptala se mě, jestli jsem měl nějaké halucinace nebo vize, odpověděl jsem ne, byla jen tma, stejnou otázku jsem dostal i od lékařů,“ dodal Bert.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]