Muž, který zažil klinickou smrt, přišel s nečekanou výpovědí. Doktoři tvrdí, že výzkumy hovoří jasně

Fotografie: Freepik

Klinická smrt je děsivý zážitek, během nějž mnozí lidé zažívají zvláštní situace. O jeden takový příběh se nyní podělil starší muž.  

Smrt vyvolává v mnoha lidech strach a pocit nebezpečí. Někteří jedinci se s ní však setkali tváří v tvář, a to když se dostali do stavu tzv. klinické smrti, během které většina z nich zažila zvláštní situace. Někteří podle webu Britannica hovoří o setkání se samotným Bohem, duchovním světem nebo anděly, jiní zase o strašlivých událostech nebo záhadných setkáních. S jedním takovým příběhem se nedávno svěřil starší muž a dodnes se ze svého zážitku nemůže vzpamatovat.

Pořezání prstu mu způsobilo klinickou smrt

K celé události došlo před několika lety, kdy bylo muži 48 let. „Přiznám se, že se o tom zdráhám mluvit i se svými blízkými, protože říkají, že kecám nesmysly. Ale stejně se to stalo. Když jsme s manželkou po procházce odpočívali v hotelovém pokoji, vyšel jsem na balkon a pořezal jsem si prst. Rána byla lehká, ale jasně jsem se cítil špatně. Byl to velmi zvláštní pocit, jako bych měl omdlít. Snažil jsem se s tím bojovat, ale bez úspěchu. Když jsem se posadil do křesla, ztratil jsem asi na 10 minut vědomí,“ sdělil starší muž.

Jeho žena okamžitě přivolala záchranku, ovšem jak uvedl web Medonet, zapomněla muže položit do stabilizované polohy, což situaci ještě zhoršilo. „Měl jsem pocit, jako bych se blížil ke světlu, točil jsem se v kruhu a procházel jsem velmi dlouhým tunelem, na jehož konci bylo jasné, silné světlo,“ dodal s tím, že se cítil mnohem mladší a svobodnější. „Před očima se mi také mihly různé události a okamžiky, které jsem prožil. Když jsem byl skoro u světla, najednou se vše zastavilo a já se vrátil k vědomí tady na zemi,“ pokračoval senior.

plicní edém
Fotografie: Freepik

Smrt je přirozenou součástí života. Jaké pocity člověk v tento moment prožívá?

Dnes přistupuje k životu jinak

Poté, co dorazili záchranáři, byl starší muž již při smyslech a naštěstí se mu nic vážného nestalo. Odborníci se jej pokusili vyšetřit, ale vše bylo v pořádku, a když jim sdělil svou příhodu, raději situaci moc nekomentovali. „Po této události přistupuji k životu a vizi nevyhnutelné smrti jinak. Vědomí, že zemřu, mě naplňovalo strachem. Dnes už se nebojím. V klidu přemýšlím, co se vlastně na konci toho světla skrývá,“ prozradil. Na webu Zdravé Stravování jsme také psali o tom, jaké pocity člověk při smrti zažívá.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]