Petržel a citron pro štíhlou linii

Letní dovolená se nám pomalu blíží,  a vy se snažíte zhubnout nějaké ty kila navíc. Běháte, jezdíte na kole, plavete, držíte dietu, někdy dokonce i hladovku, ale ručička na váze se snižuje velice pomalu. Jak už moc dobře víte, hubnutí je docela složitý proces, který vyžaduje nejen pečlivost, ale i důslednost, a v neposlední řadě je to naše tělo, které začne pálit tuky. Někdo má rychlejší spalování a jiný se musí nadřít hodiny ve fittness centru. A pak je tu celá řada potravin, která nám pomáhají shodit pár kil, aniž bychom něco dělali. Pojďme se tedy povídat na jeden z nich.

Citrónová voda s mátou nebo petrželí

Základem všeho je čistá, studená voda. Voda je cenný zdroj různých stopových prvků, minerálů, bez kterých se naše tělo neobejde. Voda patří mezi nejzákladnější lidské potřeby vůbec. Bez vody by nebyl život, a proto je důležité šetřit tímto zlatým pokladem. Ale vraťme se k tomuto nápoji.  Tento jednoduchý a účinný nápoj vám pomůže v boji proti nadměrné hmotnosti. Již několik tisíců lidí si tento nápoj oblíbily a o účincích se můžete dozvědět na různých internetových stránkách zabývající se nejen zdravou výživou, ale i hubnutím, či léčení různých nemocí. Čerstvá šťáva z petržele má tyto pozitivní vlastnosti, že napomáhá ke správné funkci štítné žlázy, ledvin, zdravých očí, ale i k proudění kyslíku do těla. Máta má obdobné vlastnosti jako petržel a navíc přináší pocit svěžesti a napomáhá k lepšímu trávení.

Příprava lahodného nápoje

Zvolíte-li mátu, stačí pouze pár umytých listů máty vložit do sklenice s vodou a čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou. Pokud se rozhodnete pro petržel, musíte ho nejprve umýt, rozmixovat v mixéru, přidat vymačkanou citrónovou šťávu (z jednoho citrónu) a přilít studenou vodu, zhruba 1 litr. Dobře rozmixujte a podávejte až na druhý den. Šťáva z petržele se uvolní a tím získá chutné aroma. Pije se 1 sklenice ráno na lačno po dobu 5 dní, poté je 10 denní přestávka a opět můžete podávat lahodný nápoj.

Fotografie publikována se svolením od Sativ Keawtavee Photography FreeDigitalPhotos.net