Poctivé cviky pro odstranění tuku kolem pasu. Jednoduchý plán s kýženým efektem

pas, tuk, nadváha
Fotografie: Freepik

Pas je velice problematickou oblastí, co se týká shazování tuku. Bojujte proti němu pomocí účinných cviků přímo určených na tuto část těla. Zapojte je do své tréninkové rutiny.

Fyzická aktivita je nezbytná pro udržení zdravé tělesné hmotnosti. Má mnoho pozitivních účinků na tělo, mysl a náladu. Pomáhá také podporovat lepší sebevědomí, protože zlepšuje celkový vzhled. Ve spojení se zdravou stravou můžete shodit přebytečné kilogramy. Pokud vás trápí nevzhledný tuk v pase, zaměřte na tuto problematickou oblast svůj tréninkový plán. Sestavit si ho můžete z následujících cviků určených pro spalování tuku v pase, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Šikmé břišní svaly

Lehněte si na levý bok a překřižte nohy. Položte pravou paži za hlavu a levou ruku na bok. Mírně zvedněte hrudník a vydržte v této poloze po dobu 3–5 sekund, poté tělo uvolněte a vraťte se do původní polohy. Opakujte stejnou operaci na pravé straně. Cvičte 8 opakování na každou stranu. Pokud zvládnete více, můžete klidně více.

Boční sklapovačky na každou stranu

Chcete-li provést toto cvičení, musíte začít tím, že položíte levé koleno na podlahu a levou rukou se opřete o dlaň. Druhou rukou se chytněte za týl a pravou nohou proveďte 20–30 přísunů kolenem k hrudníku. Měli byste cítit napětí v šikmých břišních svalech na pravé straně. Opakujte na druhou stranu.

Prkna s rovnými pažemi

Toto cvičení je jednoduché, ale velice náročné. Spousta lidí ho nemá ráda, což je důkaz, že je účinné. Stačí se opřít o dlaně a prsty u nohou a zvednout celé tělo tak, aby připomínalo rovné prkno. Mějte všechny svaly zpevněné, přičemž nezapomeňte srovnat ramena s lokty. Při nádechu a výdechu vydržte v této poloze 10 až 15 sekund.

hubnutí břicha
Fotografie: Freepik

Sedy lehy s protilehlými končetinami

Lehněte si na záda a roztáhněte nohy i ruce. Vaše tělo nyní bude připomínat tvar hvězdice. Zvedněte levou nohu a spojte ji s pravou paží, mírně nadzvedněte hrudník, a poté se vraťte do výchozí polohy. Udělejte totéž s pravou nohou a levou paží. Pro větší efektivitu proveďte 20 opakování. Břišní svaly držte zpevněné.

Zakopávání na všech končetinách

Kromě spalování tuku kolem pasu toto cvičení pomáhá tónovat záda, boky, hýždě a stehna. Chcete-li ho provést, připevněte si závaží na kotníky a poté si klekněte a podepřete se na pažích. Zvedněte levou nohu nahoru a ujistěte se, že máte ploché chodidlo rovnoběžně se stropem. Pumpujte, abyste cítili napětí v hýždích.

Zdroj: Healthline, Healthline