Pití teplé vody s medem po ránu má pozitivní vliv na organismus

Med si nemusíte dopřávat pouze v okamžiku, kdy se o vás pokouší nemoc nebo jste nachlazení. Med má spoustu zdravotních výhod, které si můžete dopřávat každý den. Stačí si každé ráno dát do šálku teplou vodu, vymačkat do ní půl citronu, přidat polévkovou lžíci medu, zamíchat a vypít. Ideálně půl hodiny před snídaní. A proč to vůbec dělat?

Zvýšení energie

Káva nalačno může kvůli obsahu kofeinu způsobit třes rukou, bušení srdce, bolesti hlavy, závratě, úzkost a několik dalších nepříznivých účinků. Šálek teplé vody s medem je absolutně bez kofeinu. Přesto je to nápoj, který vám pomůže poskytnout energii. Je to proto, že jak citronová šťáva, tak i med obsahují zdravý cukr, který vašim buňkám dodá sílu. Nápoj je také velmi hydratační!

Lepší obranyschopnost těla

Všichni víme, že citronová šťáva je vynikajícím zdrojem vitamínu C. Je také všeobecně známo, že vitamín C je nezbytný pro silnější imunitní systém. Pravidelná konzumace teplé vody s medem může přispět ke snížení rizika infekce horních cest dýchacích, jako je chřipka nebo nachlazení. Med také přispívá k silnému imunitnímu systému – je nabitý antioxidanty, které neutralizují volné radikály, což jsou škodlivé molekuly, které mohou dlouhodobě oslabit imunitu člověka.

Snížení bolesti

Není tajemstvím, že se med může pochlubit protizánětlivými vlastnostmi. A to je přesně ten důvod, proč pravidelný příjem teplé vody s medem může pomoci vyrovnat se s chronickým zánětem a jeho mnoha komplikacemi, včetně kloubů, které bývají právě po ránu bolestivé, ztuhlé a oteklé. Někdo, kdo trpí artritidou, takový nápoj určitě uvítá.

Ochrana močových cest

Med má antibakteriální účinky a ve spojení s citronem a vodou vzniká močopudný nápoj, který bezvadně pročistí močové cesty a posílí organismus proti infekcím. Nápoj tak ocení zejména ženy, které často tímto zdravotním neduhem trpí.

Podpora hubnutí

Hubnutí půjde s tímto nápojem lépe. Citronová šťáva čistí žaludek a redukuje přebytečné tuky. Přítomný pektin má pod kontrolou chutě. Med a citron společně dokáží vytvořit alkalické prostředí. Sladká chuť medu potěší i vaše chuťové pohárky a nebudete mít tendence mlsat.

Fotografie: Pixabay