Domácí prostředky z husího sádla, které uleví od bolesti kloubů a pomohou snížit vysokou hladinu cholesterolu

Fotografie: Freepik

Už naše babičky věděly, že husí sádlo je prospěšné nejen v kuchyni, ale také pro naše zdraví. K čemu se ale husí sádlo používá a v čem bude prospěšné i ve vaší domácnosti? Přečtěte si, jak moc pomáhá tento přípravek vašemu zdraví.

Pomáhá na kašel i cholesterol

Husí sádlo je tuk, který v domácnostech nejčastěji najdete v kuchyni. Je ale škoda ho nevyužít i při nemocech nebo jako prevenci. Sádlo se používá jako lék proti kašli, ale pomáhá také proti vráskám a pro půvabnější pleť. Husí sádlo je i mnohem prospěšnější. Pomůže také snížit hladinu cholesterolu.

Fotografie: Freepik

Pro získání husího sádla je potřeba rozpustit tuk z husy. My pro vás máme skvělé recepty, které vyléčí mnoho zdravotních problémů, které se mohou ve vaší rodině objevit.

Osvědčenou metodou pro kašel, rýmu a celkové nachlazení, je rozhodně recept s hlavní přísadou husího sádla. Na tento recept si připravte:

  • husí sádlo
  • med
  • mléko

Ohřejte mléko ve větším hrnku a do něj přidejte velkou lžíci husího sádla a medu. Vše v mléce pečlivě rozmíchejte a ještě teplé vypijte. Díky příznivým účinkům sádla a medu se po pár hrncích tohoto speciálního horkého mléka budete cítit zdravě za pár dní.

Z vyprávění našich babiček můžete také zjistit, že se husí sádlo mazalo před spaním na hrudník a záda nemocného. Sádlo má zahřívací účinek, se kterým nachlazení brzy pomine. Husí sádlo vám ale pomůže i při dalších zdravotních problémech.

V případě bolesti kloubů, páteře, revmatických problémech či zánětech rozhodně pomohou obklady s husím sádlem. Sice neexistují žádné vědecké studie, které by husí sádlo skutečně podpořili v jeho skvělých účincích, avšak historie a babské rady mluví jasně.

Fotografie: Freepik

V kuchyni se často používá jako klasický podklad tuku k vařen i smažení. Avšak lékaři ho nedoporučují moc často pro jeho vysoké kalorické hodnoty. Jistě by nemělo husí sádlo patřit do složky potravin v dietě.

Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Je zřejmé, že husí sádlo také pomáhá pro snížení cholesterolu v krvi. Vědci se však k takovému faktu nepříklání, jelikož prozatím nemají žádné takové výsledky ze studií podložené.

Husí sádlo můžete koupit jako hotový produkt v uzavíratelných sklenicích, ale připravte se na to, že za hotový produkt si rozhodně připlatíte. Sádlo si můžete připravit také doma, což vyjde rozhodně levněji a jeho příprava není tolik složitá.