Ovocem proti zácpě. Přirozená detoxikace tlustého střeva přinese téměř okamžitou úlevu

Fotografie: Depositphotos

Ovoce je skvělou volbou, pokud vás trápí váš trávicí systéme, přesněji řečeno, pokud často trpíte zácpou. Existují konkrétní druhy ovoce, které vás problému zbaví přirozeným způsobem.

Ovoce je chutný, účinný a ekonomický způsob péče o trávicí systém. Příčinu mnoha nemocí lze hledat v problémech trávicího systému, zejména ve střevě zanešeném toxiny a škodlivými látkami. Pokud je vaše střevní flóra infikována patogeny nebo kvasinkami, nestráveným jídlem nebo nahromaděnými fekáliemi, může to vést k velmi vážným zdravotním problémům, například zácpě. Na tu jsou ovšem nejlepší tyto druhy ovoce, říká lékařka Sade Meeks.

Čištění tlustého střeva jablky

Zelená jablka, červená jablka, jakákoli chcete. Neváhejte začít svůj den celým jablkem se slupkou. O tomto ovoci možná pochybujete, protože pokud trpíte syndromem dráždivého tračníku, máte obvykle dny zácpy následované záchvaty průjmu. Ale pamatujte, že syrová jablka jsou skvělá na řešení zácpy a pečená jablka na průjem, protože celulóza, kterou obsahují, během vaření změkne a dodá stolici větší objem.

Dopřejte si exotiku s trochou papáji

Papája je ovoce, které má jedny z nejsilnějších protizánětlivých vlastností nalezených v přírodě. Díky magické chemické sloučenině zvané papain lépe strávíte jídlo, zmizí průjem a zácpa a vaše tlusté střevo bude zdravější. Papája přispívá k udržení fyziologie trávicího traktu, proto je řazena mezi druhy ovoce dobré na pročištění tlustého střeva.

Nezapomínejte na chutné banány

Jíst banán každý den poskytuje nespočet výhod. Pamatujte však, že byste toto ovoce neměli jíst na noc. Pro lepší trávení je lepší konzumovat jej na začátku dne. Banány obsahují přírodní antacida, jež brání tomu, aby se výkaly a toxiny přilepily na výstelku střev. Banány jsou bohaté na draslík, nezbytný minerál pro střeva a trávicí systém. Banány díky obsahu draslíku zlepšují trávení a snižují bolesti a záněty spojené s průjmem a dalšími problémy.

Fotografie: Pixabay

Detoxikace střeva pomocí melounu

Meloun obsahuje spoustu vody a minerálních látek jako draslík, ideální látku pro detoxikaci tlustého střeva a udržení jeho zdraví. Toto ovoce je skvělé pro ty, kteří trpí syndromem dráždivého tračníku, protože působí jako uklidňující prostředek, snižuje záněty a udržuje organismus hydratovaný.

Pročištění tlustého střeva malinami

Maliny sice na trhu nenajdete po celý rok, ale jsou jedním z nejprospěšnějších plodů pro tlusté střevo. Jsou bohaté na antioxidanty, které snižují zánět sliznic a hladinu škodlivých bakterií ve střevech. Maliny obsahují pektin, podobně jako jablka, který pomáhá stimulovat pohyby střev a zamezuje ulpívání toxinů na stěnách tenkého a tlustého střeva.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]