Nejsnazší střevní očista v řádu minut. Elixír z domácích potravin vykazuje vysokou úspěšnost

Fotografie: Ovinus Real / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Tyto potraviny pomáhají čistit střeva a udržovat trávicí trakt ve správném chodu. Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, veškeré problémy budou pryč.

Lidské střevo je hlavním orgánem trávicího systému. Postupem věku však na jeho stěnách dochází k hromadění odpadu a nezralé potravy podobné sazím, které mohou snižovat jeho činnost a zvyšovat riziko závažných onemocnění. Je proto důležité, abyste čas od času jedli prospěšné potraviny, jež pomáhají tyto složky účinně ničit a naopak podporují jeho správnou funkci, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Rostlinný olej

Zácpa a další problémy s trávicím traktem mohou být škodlivější, než si myslíte. Když si však dáte trochu rostlinného nebo olivového oleje, účinně se tím můžete zbavit bolesti. Vše, co potřebujete, je smíchat tento účinný přírodní lék s trochou citronové šťávy a směs vypít ráno na lačno. Poté si na chvíli lehněte a (pokud možno) položte si na oblast břicha teplý obklad.

Čerstvá citronová šťáva

Citrusové plody obsahují hodně kyselin, takže dobře působí při zácpě a pročištění střev, účinně odstraňují zbytečné látky a vyživují tělo mikroživinami. Abyste vyčistili svá střeva a zbavili se zácpy, stačí smíchat šťávu z jednoho citronu s 1 šálkem teplé vody a výsledný nápoj poté vypít – takto nejlépe každý den. Pozitivní změnu poznáte také na své pleti.

Celozrnný chléb a mouka

Žitná mouka má nízký obsah škrobu a vysoký obsah otrub – to jsou účinné složky, které se dobře rozkládají, rychle tráví a pomáhají vylučovat nestrávené jídlo v žaludku. V těle se tak hromadí vnitřní energie a aktivuje se imunitní systém, což následně ovlivňuje tvorbu toxinů v těle. Díky tomu dochází k očistě organismu, snadnějšímu odchodu stolice a zastavení růstu bakterií.

žitný chléb
Fotografie: Pixabay

Káva

Káva patří mezi nejlepší pomocníky pro prevenci a léčbu zácpy – zejména pokud ji pijete po ránu. V takovém případě totiž pomáhá vyplavovat z těla zbytečné látky a nahromaděné toxiny. Dejte si však pozor, aby váš nápoj byl co nejpřirozenější a kvalitní, nikoliv s obsahem cukru či mléka. Stejně tak byste měli být opatrní s její konzumací, protože 3 a více šálků kávy denně může mít negativní účinky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]