Osm jídel, která vám zaručeně zlepší náladu? V seznamu není jen čokoláda…

Pravda, vyvážená a dostatečně pestrá strava je nadevše a sama o sobě je velice prospěšná. Ale když zrovna neprožíváte nejlepší období nebo si prostě jen chcete zlepšit náladu, je tu pár potravin, u kterých se efekt dostaví doslova obratem.

Samozřejmě, že na seznamu nechybí hodně oblíbené pochutiny, ale pokud si držíte štíhlou linii, máme pro vás i další alternativy.

Čokoláda

Jen pomyslet na čokoládu a problémy jsou pryč? Není to tak docela pravda, musíte si dát nejdřív pár malých dílků a svět bude rázem růžovější. Obsažené antioxidanty si poradí s depresemi a úzkostí, doslova nabudí celé tělo. Trochu čokolády dvakrát nebo třikrát týdně určitě neuškodí!

Káva

Dopamin a serotonin odbourají negativní emoce. A stačí k tomu někdy jen malý šálek kávy, díky kofeinu se pak ráno doslova nastartujete. Ale pozor, není radno nic přehánět, postačí jen pár šálků denně!

Losos

Omega 3 mastné kyseliny potěší celé tělo, a právě mořské ryby těchto důležitých látek obsahují pořádnou porci! Další výhodou je i lepší koncentrace, což se hodí vlastně po celý den. Tak proč nedat lososovi šanci?

Vejce

Je celkem jedno, jestli budou vařená natvrdo nebo míchaná s kouskem celozrnného chleba. Vejce jsou zdrojem kvalitních bílkovin a obsahují spoustu vitamínu D, který sám o sobě úspěšně bojuje s depresemi.

Vlašské ořechy

Ořechy a semena jsou sice bohaté na kalorie, rozhodně jich ale stačí jen malá hrstka! Malá svačinka dopřeje tělu porci melatoninu, který bojuje se stresem a vyvolává i pocit mírné ospalosti. Bonusem jsou pak i krásně lesklé vlasy…

Banány

Výborný zdroj vitamínů skupiny B, které mimo jiné tlumí deprese. Banány obsahují také dostatek draslíku, takže se budete cítit maximálně svěží. A nakonec, svačinka, kterou spořádáte hned a skvěle chutná!

Těstoviny

Jen naprosté minimum tuku, ale pořádná porce komplexních sacharidů, které se postarají o vyplavení serotoninu. A to je, jak známo, hormon starající se o dobrou náladu. Trochu celozrnných těstovin rovná se hodně zdraví.

Borůvky, ostružiny, maliny, …

Obsahují anthocyanin, který snižuje záněty v těle a pomáhá v případě deprese. Anthocyanin najdeme např. v jahodách, malinách, ostružinách, borůvkách, apod. Díky konzumaci těchto potravin může dojít ke stabilizaci nálady a jsou také prospěšné pro naši pokožku.

Obecně vzato, stačí trochu jídla a hned budete trochu veselejší. Platí však okřídlené – všeho s mírou! Nepřejídejte se, pro večerní hodiny to platí dvojnásob …

Obrázky: pixabay