Pomáhá i v boji proti akné a odpuzuje hmyz. Olej z čajovníku nabízí plno zdravotních benefitů

Fotografie: Stephanie (strph) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Olej z čajovníku nabízí řadu zajímavých zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Skvěle si poradí i s nevzhledným akné.

Olej z čajovníku patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva a není divu proč. Jeho účinky jsou natolik silné, že dokáží zabít řadu bakterií a podpořit zdraví pokožky, stejně jako vyléčit nevzhledné akné či odehnat nepříjemný hmyz. Jak ovšem uvádí lékařka Debra Rose Wilson, je nutné ho umět správně používat, neboť může být v některých případech i nebezpečný. Stačí nicméně dodržet určitá pravidla a problémům se snadno vyhnete.

Repelent proti hmyzu a účinné anestetikum

Olej z čajovníku je znám pro své specifické aroma, které nejenže provoní každou domácnost, ale také z ní odežene otravný hmyz, což potvrzují i odborné studie. Vystát ho nemohou zejména mouchy, komáři, mravenci, ale ani pavouci a krysy. Pokud vám tedy havěť v domácnosti nedá spát, využijte sílu tohoto léčivého prostředku a rozneste jej po svých místnostech. Můžete ho například nalít do misek nebo smíchat s vodou a pomocí rozprašovače nanést na potřebná místa.

Pokud jste se zranili a došlo k poškození vaší pokožky, je třeba jednat rychle a efektivně. Jinak by se totiž mohlo stát, že by se místo zanítilo a vznikla by tam infekce. Naštěstí můžete použít olej z čajovníku společně s nosným olejem (například kokosovým) a směs na ránu poté aplikovat. Pozor, že pro jednu kapku oleje platí dle serveru Healthline jedna čajová lžička nosného oleje, neboť sám o sobě by byl příliš intenzivní.

Tohle se stane s vaším tělem po vypití 1 šálku tibetského čaje. Jeho blahodárné látky jinde nenajdete

Snazší hojení ran a boj proti akné

Kromě prevence infekce v řezech a odřeninách může čajovníkový olej také podpořit samotné hojení ran, zjistila studie z roku 2015. Díky svým účinkům totiž pomáhá snižovat záněty a spouští aktivitu bílých krvinek, které se podílejí na procesu regenerace tělesných buněk. Stačí přidat několik kapek do obvazu pokaždé, co jej budete chtít aplikovat na ránu. Velmi dobře pak působí ve formě lázně chodidel, kdy mimo jiné dokáže odstranit i bradavice.

Fotografie: Depositphotos

Olej z čajovníku vás nenechá ve štychu ani v případě, že vás trápí akné. Nejedna studie již prokázala, že pomáhá snižovat příznaky tohoto nepříjemného problému, a pokud ho budete nanášet pravidelně, dokáže vás jich kompletně zbavit. Na ZdravémStravování jsme také psali o tom, že vám olej z čajovníku pomůže při zarůstání chloupků.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]