Od bolesti nervů vám mohou pomoci i některé potraviny

Bolest nervů nebo také neuralgie je velmi nepříjemné onemocnění způsobené často prochladnutím či zánětem. Často se tento zdravotní problém objevuje také u diabetiků, jelikož dochází k poškození periferních nervů vlivem výkyvů hladiny cukru v krvi. Bolest se objevuje nezřídla v noci a může mít záchvatovitý charakter. Je to bolest, která spočívá v samotných nervech a výrazně ovlivňuje kvalitu života.

Pokud hledáte alternativu ke stálým lékům, řešením by mohlo být něco jednoduchého, jako je výběr správného druhu jídla. Které jídlo by se mělo objevovat na vašem talíři, aby se zamezilo nebo alespoň částečně předešlo bolesti nervů? Uvádíme několik příkladů jídel, které byste měli přidat do svého jídelníčku.

Potraviny na podporu léčby neuralgie

  • Bobule – Maliny, borůvky, ostružiny a jahody jsou perfektním doplňkem vaší stravy, protože obsahují vysoké množství antioxidantů. Antioxidanty jsou v těle potřebné k potlačení volných radikálů, které poškozují vaši pokožku a celkové zdraví. A co víc, potraviny s vysokým obsahem antioxidantů mohou pomoci posílit nervy, takže budete zažívat méně bolestí.

  • Papriky – Červené a zelené papriky se vyplatí přidat do vaší stravy, protože jsou plné vitamínu C, který pomůže posílit imunitní systém. Kromě toho může tato zelenina také pomoci opravit poškozené nervy, aby se zmírnila bolest. Můžete dokonce získat ochranu před autoimunitními chorobami a zároveň zabránit rychlému stárnutí.

  • Losos – Dalším typem jídla, které byste měli zahrnout do své stravy, je losos a jiné ryby, jako je pstruh, tuňák, halibut a treska. Jedním z důvodů je to, že tyto druhy ryb obsahují spoustu omega-3 mastných kyselin, které hrají obrovskou roli při prevenci zánětů v těle. To může zabránit poškození nervů, což je to, co potřebujete, abyste se vyhnuli bolesti.

  • Vejce – Pokud jste v poslední době nejedli vejce, měli byste je začít přidávat do své stravy, protože obsahují bílkoviny a vitamín B12. Protein je nezbytný pro opravu poškozených tkání, zejména pokud zvedáte těžké váhy, zatímco vitamin B12 pomáhá při posilování nervů a poskytuje úlevu od bolesti nervů.

  • Voda – Toto je jedna z nejdůležitějších potravin, kterou je nutné zařadit do každodenní stravy/pitného režimu. Vaše tělo se skládá převážně z vody, což logicky ukazuje, že musíte doplnit tekutiny, které jste z těla vyloučili potem a močí. Pití až 10 sklenic vody denně je vysoce doporučeno, protože to může pomoci vyplavit toxiny z těla a zároveň udržovat organismus hydratovaný.

Klíčové prvky ve stravě: vitamín B12 , vitamín C, omega-3 mastné kyseliny, voda = život bez výrazné boleti nervů

Obrázky: nrttv.com, pixabay.com