Potraviny, které je vhodné jíst v zimě, pomohou s hubnutím a udržením linie

Fotografie: Pixabay

I přes zimu chceme všichni zůstat zdraví a fit. Jenže v období, kdy nás láká cukroví, svařák a jiné pochutiny, je to velmi náročné. Tyto zimní potraviny na hubnutí vám ale pomohou udržet se v dobré kondici, a i po zimě zase bez studu vytáhnout kraťasy a upnutá tílka. Společně se zdravou a vyváženou stravou nezapomínejte také na pravidelný pohyb. Pokud se vám nechce v mrazu běhat, klidně jen vyrazte na delší procházku.

Ořechy

Jelikož se jedná o vysoce kalorické potraviny, mnozí věří, že spíše podporují nárůst hmotnosti než naopak. Ale pokud se jedí ve správném množství, mohou nám naopak dodávat spoustu zdravých tuků, které jsou skvělými zdroji energie pro zimní radovánky. Energii totiž potřebujeme i na zahřátí našeho těla.

Fotografie: Pixabay

Kromě toho ořechy obsahují také vysoké hladiny velmi prospěšných mastných kyselin, které pomáhají bojovat proti zvýšené hladině špatného cholesterolu. Obsahují také antioxidanty a fytosteroly, které jsou důležitými živinami pro prevenci nemocí souvisejících s nadváhou jako jsou srdeční choroby. To vše naznačuje, že ořechy se musí jíst, ale v rozumné míře – stačí hrst asi 50 g denně při aktivním životním stylu. Ideální je jíst je před cvičením.

Kaše

Pokud milujete v zimě teplé a vydatné snídaně, jsou kaše ideální volbou právě pro vás. Dokonale vás zasytí na celé dopoledne a dodají nejen energii, ale také prospěšné látky. Konzumace cereálií nám pomáhá cítit se sytí a nepřejídat se.

Fotografie: Pixabay

Cereálie jsou také bohaté na zinek, fosfor, vlákninu a vitamín B1. Dopřejte si proto třeba ovesnou nebo pohankovou kaši s ovocem a hned bude každé vaše ráno hezčí. Podpoříte tak i počet prospěšných bakterií ve vašich střevech.

Zelený čaj

Zelený čaj může sloužit jako účinný „nakopávač“ do nového dne. Má totiž povzbuzující účinky a zároveň vás hned zrána hezky prohřeje. Dejte si ale pozor – působí také jako silné diuretikum, a proto je potřeba doplňovat jej i pitím obyčejné vody nebo ovocného čaje. Konzumace šálku zeleného čaje každý den také snižuje chuť k jídlu. Je bohatý na antioxidanty a podporuje lipolýzu, tedy rozpad tuků v těle.

Fotografie: Pixabay

Granátové jablko

Granátové jablko je opravdový zimní klenot. Toto červené ovoce je jedním ze symbolů zimního období, ale v našich končinách stále není tolik populární. Přitom má mnoho zdravotních výhod. Působí protizánětlivě, má antioxidační vlastnosti a je bohaté na minerály (fosfor, železo, draslík a hořčík), které jsou nezbytné pro prevenci zimních nachlazení.

Dalším pozitivním aspektem granátového jablka je, že je až 85 % tvořeno vodou. Ve své podstatě je to tedy velmi dietní ovoce. Potraviny s vysokým obsahem vody nám dodávají větší pocit sytosti, protože rychleji plní žaludek. Můžete jej přidat do salátů, nebo dokonce do kaše, pokud chcete, aby vaše jídlo bylo chutnější, rozmanitější a výživnější.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]