Téměř zapomenuté přínosy oblíbených vlašských ořechů na tělo. Babičky moc dobře věděly, jak na pevné zdraví

Fotografie: Depositphotos

Vlašské ořechy přináší řadu blahodárných přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Je ovšem důležité, abyste je jedli každý den.

Vlašské ořechy nabízí celou řadu blahodárných přínosů. Obsahují totiž značné množství prospěšných látek, včetně zdravých tuků a mastných kyselin, které prospívají zdraví srdce a kognitivním funkcím mozku. Už jen jedna hrst denně skvěle podpoří váš organismus a pomůže vám získat neuvěřitelné výhody, říká lékařka Marsha McCulloch. Kromě toho se jedná o velmi chutnou potravinu, již můžete přidávat do salátů či ovesných vloček nebo si ji můžete vychutnat jako odpolední svačinku.

Normalizace mozkových funkcí

Již na pouhý pohled vlašský ořech sám o sobě připomíná tvar lidského mozku. Pravdou ovšem je, že tyto lahodné plody přírody obsahují hojné množství hořčíku a omega-3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu stresových hormonů a podporují tvorbu mozkových buněk. Každodenní konzumace těchto ořechů je proto skvělý způsob, jak normalizovat kognitivní funkce a udržet si psychickou rovnováhu.

Podpora trávicího traktu

Základem zdravého těla a pohodlného žití je také správná funkce trávicího traktu. Vlašské ořechy obsahují užitečné látky, které podporují funkci žaludku a střev, čímž usnadňují tělu proces trávení a pomáhají ho normalizovat. Kromě toho dokážou zmírnit následky dysbakteriózy, tedy narušení rovnováhy mikroflóry uvnitř těla a na těle.

Fotografie: Pixabay

Snižuje riziko cukrovky

Každodenní konzumace vlašských ořechů je skvělý způsob, jak výrazně snížit riziko vzniku cukrovky a onkologických onemocnění, včetně zhoubné rakoviny. Tyto plody přírody totiž obsahují značné množství omega-3 mastných kyselin, které podporují krevní oběh a pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, přičemž účinně zabraňují vzniku zhoubných rakovinných buněk.

Podpora srdečního svalu

Jak již bylo zmíněno výše, pokud budete konzumovat vlašské ořechy každý den, podpoříte funkci krevního oběhu a srdečního svalu. Jedná se totiž o skvělou potravinu, která posiluje stěny cév a také stabilizuje hladinu arteriálního tlaku, čímž pomáhá předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je mozková mrtvice nebo srdeční infarkt. Rozhodně je proto zařaďte do svého jídelníčku, a to nejlépe jako odpolední svačinku.

Fotografie: Depositphotos

Podporují růst vlasů a nehtů

Každodenní konzumace vlašských ořechů také podporuje růst vlasů a nehtů, a to zejména u žen. Obsahují totiž hojné množství fytohormonů, které zpevňují nehtové ploténky a podporují zdraví vlasových folikul, čímž pomáhají stimulovat jejich růst a krásu. Pokud jste tedy žena, rozhodně by tato lahodná potravina měla mít ve vašem jídelníčku své místo.

Lepší spánek a žádná únava

Vlašské ořechy jsou skvělým přírodním prostředkem, který vám pomůže vyléčit nespavost a nadměrný stres a dodá vám více energie do života. Obsahují totiž značné množství zdravých kyselin, jež snižují napětí mozku a podporují tvorbu melatoninu, důležitého hormonu, který tělu říká, kdy jít spát. Samozřejmě je však potom na vás, v kolik půjdete spát, ovšem každý den byste odpočinku měli věnovat alespoň 7 hodin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]