Pití slané vody nalačno: Jedna sklenka denně má pozitivní vliv na tělo. První změny na sobě pocítíte velmi brzy

Fotografie: Depositphotos

Slaná voda nabízí řadu užitečných zdravotních výhod. Toto se stane s vaším tělem, pokud ji budete pít každé ráno na lačný žaludek.

Pití slané vody ráno nalačno má mnoho zdravotních přínosů. Připravíte ji jednoduše tak, že zahřejte 1 litr vody, přidáte dvě lžíce kvalitní mořské soli a směs budete míchat do doby, dokud se každá krystalka zcela nerozpustí. Takto připravený nápoj konzumujte každé ráno po dobu jednoho týdne, poté si dejte šestiměsíční pauzu a následně proceduru zopakujte. Níže se můžete seznámit s 5 benefity, které na vás budou čekat. Více prozradila lékařka Debra Rose Wilson.

Detoxikace těla

Slaná voda disponuje silnými antibakteriálními účinky, tudíž vám z těla pomůže odstranit veškeré toxiny a chemické sloučeniny, které se postupem času usadily ve vašem organismu. Ty mohou mít závažné dopady na vaše zdraví a vést k závažným onemocněním, jako jsou kožní problémy, nebo dokonce ke vzniku rakoviny. Protože ji navíc budete konzumovat nalačno, důkladně očistí také vaše tlusté střevo, kde se tyto nežádoucí prvky hromadí nejvíce.

Regulace trávení

Pokud máte zácpu, je slaná voda mnohem účinnější řešení než použití projímadla. Pomáhá totiž pročišťovat celý trávicí trakt, přičemž stimuluje jaterní enzymy. Díky tomu vám podpoří proces trávení a vstřebávání živin. Dejte si však pozor – jakmile ji ráno vypijete, pravděpodobně budete muset rychle utíkat na toaletu.

Zklidňuje nervový systém

Mořská sůl obsahuje velké množství stopových minerálů, které pomáhají zklidňovat nervový systém, snižují stres a podporují spánek. Jde tak o skvělý prostředek, který vám pomůže zachovat psychickou pohodu, a navíc podpořit zdraví těla při sportech a jiných intenzivních činnostech.

Fotografie: Pixabay

Zlepšuje zdraví pokožky

Solný nápoj lze používat dokonce i zevně, a to jako čisticí prostředek na obličej – skvěle pomáhá desinfikovat a hojit rány. Přínosy pro pokožku má však i její běžná konzumace, kterou lékaři doporučují mnohem častěji. Tímto způsobem totiž udržíte v těle dostatečnou rovnováhu pH, která hraje zásadní roli v udržení zdravé a krásné pleti.

Zlepšuje zdraví kostí

Minerály obsažené v mořské soli přispívají také ke zdraví kostí a vyživují tělo. Konzumace tohoto magického nápoje je proto skvělý způsob, jak si zajistit prevenci před zlomeninami a mnoha bolestmi. Aby byla léčba slanou vodou co nejúčinnější, neměli byste během ní zapomínat na konzumaci 2 až 3 litrů obyčejné vody denně, jinak vám může hrozit riziko dehydratace. Proceduře by se měli vyhýbat lidé trpící vysokým krevním tlakem, pacienti s kardiovaskulárními chorobami a lidé s vážnými břišními nebo střevními problémy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]