Netradiční způsoby, jak se zbavit nežádoucích chloupků na nohou nebo v podpaží potěší každou ženu

Fotografie: Depositphotos

Holení? Odstranění chloupků pomocí vosku nebo depilačních krémů? V obchodech se nabízí celá řada holicích prostředků pro hladké nohy, ruce nebo podpaží bez nevzhledných chloupků.

Tyto výrobky jsou nejen drahé, ale vosky nebo depilační pasty obsahují celou řadu chemikálií, existují přitom mnohem jemnější způsoby, jak chloupky odstranit. Už v historii totiž lidé toužili po hladké a jemné pokožce a využívali množství přírodních způsobů, jak odstranění chloupků docílit.

Kurkuma s papájou

Základní ingredience thajské a indické kuchyně jsou i účinnými kosmetickými pomocníky pro šetrné odstranění chloupků. Postačí pomocí mixéru rozemlít menší zelenou papáju a smíchat v poměru 4:1 s práškovou kurkumou. Dobře promixujte, nechte odležet alespoň 30 minut a poté potírejte kůži s chloupky. Jemně vtírejte vytvořenou směs ve směru růstu chlupů. Nechte působit asi 15 minut a poté omyjte, tento postup opakujte 2-3krát týdně. Do 2 týdnů byste měli pozorovat první změny, po 3 týdnech by měly chloupky mizet a nové růst o poznání tenčí.

Fotografie: Freepik

Kurkuma s mlékem

Další varianta s kurkumou je s použitím mléka. V misce rozmíchejte mléko s kurkumou, ideálně přidávejte mléko po lžičkách do prášku, aby vznikla hustá pasta. Nechte odležet, aby se ingredience propojily. Poté pečlivě rozetřete na kůži s chloupky a nechte zcela zaschnout. Nechte působit a poté omyjte teplou vodou. Taktéž tímto způsobem postupujte 2krát týdně, dokud nejste s výsledkem spokojeni.

Ovesné vločky s vodou nebo mlékem

Velmi levná varianta depilační pasty k jejíž výrobě postačí ovesné vločky. Vložte jeden nebo dva hrnky ovesných vloček do misky a přidávejte postupně vodu nebo mléko, dokud nevytvoříte hustou kaši. Směsí potřete nohy a jemnými pohyby vtírejte proti směru růstu chloupků. Tato směs funguje jako masáž, kromě odstranění chloupků dojde k vyživení pokožky a její zjemnění. Postačí takto ošetřovat chlupy jednou týdně, můžete kombinovat i jiné metody přírodního odstraňování chloupků.

Fotografie: Freepik

Namísto vosku cukr

Cukrová metoda supluje voskování, je na místě obezřetnost a soustředění při provádění, protože se chloupky odstraňují včetně kořínků zahřátým cukrem. Po čase budou růst chloupky o poznání méně, navíc budou růst mnohem jemnější. Při této metodě budete potřebovat:

  • 2½ hrnku hnědého cukru,
  • hrnek vody,
  • ¼ hrnku citronové šťávy.

Připravte si také suché gázové proužky a gumovou stěrku. Ingredience dejte do hrnce a vařte, dokud kuchyňský teploměr neukáže asi 120 °C. Poté směs nechte zchladnout na snesitelnou úroveň, abyste se neopařili. Nejprve vyzkoušejte teplotu pomocí prstů, ale nezapomeňte, že pokožka na stehnech je mnohem citlivější. Teplou směs poté naneste pomocí špachtle, vždy se soustřeďte na oblast asi 20-30 cm², přikryjte gázovými proužky a nechte vsát cukr. Po zaschnutí prudkým tahem odtrhněte proužky látky. Takto postupujte, dokud budou na nohou chloupky, v případě, že vám směs zchladne příliš, zahřejte ji.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]