Hezčí pleť a menší množství vrásek. Nejen to jsou výhody kolagenu

Pokud se zajímáte o zdraví a krásu, pak nejspíš budete vědět, že kolagen hraje velmi důležitou roli v udržování hezké a zdravé pokožky, která má mnohem méně vrásek, než pokožka člověka, který má kolagenu málo. Přibližně od 30 let začíná kolagenu pozvolna ubývat, proto je důležité se zaměřit na jeho doplňování.

Ať už formou stravy nebo doplňků. Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání. Důležitý je nejen pro hezký vzhled pokožky a zpomalení tvorby vrásek, ale i pro kosti, klouby, šlachy, vazy.

Snížená bolest kloubů

Pokud bojujete s artritidou, která vám brání v provádění všech druhů každodenních fyzických činností bez problémů, může kolagen pomoci udržet bolest kloubů na minimu. Je to proto, že je ve skutečnosti hlavní složkou měkkých tkání kloubů. Díky kolagenu mohou být poškozené šlachy a chrupavky opraveny a umožňují tak kloubům pohybovat se hladce a bez jakékoli bolesti.

Zvýšená svalová hmota

Jak již bylo zmíněno, kolagen je forma proteinu. To je přesně ten důvod, proč je důležitým hráčem při budování, údržbě a opravách svalů. Odborníci se shodují na tom, že kolagen je obzvláště účinný při řešení úbytku svalů v důsledku stárnutí a menopauzy. O doplnění kolagenu byste se měli postarat zejména tehdy, pokud pravidelně posilujete.

Ztráta nadbytečných kilogramů

Cítíte se unavení a otrávení zkoušením všech druhů drahých a neúčinných doplňků na hubnutí? Ještě se nevzdávejte! Je tady jeden doplněk, který můžete zkusit, je to kolagen. Poskytuje výsledky dvěma způsoby: zrychluje metabolismus zvýšením svalové hmoty a také dává pocit plnosti, čímž potlačuje přejídání. Berte však na vědomí, že užívání samotného kolagenu nestačí – je důležité spárovat zdravé stravování, cvičení a užití kolagenu.

Silnější kosti

Všichni víme, že vápník je velmi důležitý pro udržení silných kostí. Jen málo lidí si je vědomo skutečnosti, že vitamin D je také silným hráčem, který snižuje riziko osteoporózy. Věděli jste, že pro posílení kostí je také nezbytný kolagen? Vaše kosti jsou ve skutečnosti 1/3 kolagenu, a proto musíte mít své tělo zásobeno dobrým množstvím tohoto typu bílkovin, pokud chcete udržet osteoporózu a zlomeniny na uzdě.

Snížené riziko srdečních chorob

Věděli jste, že vaše tepny jsou tvořeny různými pojivovými tkáněmi, jako je kolagen? Četné studie naznačují, že kolagen je něco, co může pomoci udržet srdce ve výborném stavu, protože podporuje zdravé tepny. Kromě arteriálního ucpávání a hypertenze existuje mnoho dalších rizikových faktorů pro srdeční onemocnění, a proto je doplnění kolagenu skvělou prevencí.

Jak doplnit kolagen?

  • Zvažte použití kvalitních doplňků kolagenu, které jsou k dispozici v pilulkách, tobolkách a prášcích

  • Doplňujte kolagen stravou: vývary, tučné ryby, ústřice, maso, hovězí a vepřová kůže, sója

  • Zvyšte příjem vitamínu C – je hlavním hráčem v roli syntéze kolagenu

Obrázky: healthline, maxliving