Nepodceňujte pitný režim – 3 triky, jak jej zlepšit

Pitný režim je pro přežití člověka velice důležitý. Zatímco někdo nemá s pitným režimem sebemenší problém, jsou mezi námi i tací, kteří v tomto ohledu stojí na samotném počátku. A teď ruku na srdce: dodržujete pitný režim, nebo si jen stále dáváte nová a nová předsevzetí, že začnete více pít? Uvědomte si, že pitný režim představuje základní stavební složku vašeho zdraví. Zapříčiňuje se i o vaší energii a samozřejmě i štíhlou postavu. Jestliže máte s pitným režimem problém, nenechte si ujít dnešní článek. Prozradíme vám 3 triky, jak pitný režim zlepšit – i bez násilí!

Sledujte svůj pitný režim

Hned první rada bude ta úplně nejjednodušší: sledujte svůj pitný režim. Přijde vám to hloupé? Vůbec ne! Je dokázáno, že jakmile se na pití díváte, automaticky vás to nutí pít, a to je dobře. Nejen doma, ale i v práci mějte neustále na dohled láhev či džbánek s vodou. Uvidíte, že jakmile budete mít něco k pití neustále na dohled, váš pitný režim se zlepší.

Dopřejte si ovoce

Patříte k těm, kteří za den vypijí jen minimum vody? Pak věřte, že nejste jediní, ale zkuste na to fikaně vyzrát! Můžete si do pití přidávat kousky ovoce, díky kterým chuť nejen ozvláštníte, ale navíc si dopřejete i vitamíny. Jestliže si rádi pochutnáte na ovoci, můžete jej konzumovat samotné, i to vašemu tělu dodá trochu vody.

Pijte častěji a méně

Nesnažte se pití hltat. Mnoho lidí zastává názor, že když se napijí jednou za dvě hodiny, ale naráz vypijí celou sklenici vody, je to nachlup to samé, jako když po celé dvě hodiny po douškách upíjejí. Není to pravda. Naopak pomalým a častějším upíjením zabráníte pocitu žízně a vaše tělo tak přijme vodu mnohem lépe, než když do sebe naráz nalijete třetinku a budete mít pocit, že už víc nezvládnete.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]