Vysoké % Čechů, kteří konzumují tuto oblíbenou rybu, netuší, že je plná zdraví nebezpečných toxinů

Fotografie: Brücke-Osteuropa / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pokud často konzumujete tuto rybu, raději co nejdříve přestaňte. Může mít totiž závažný dopad na vaše zdraví a způsobit vám mnoho nepříjemných onemocnění.

Ryby jsou oblíbeným pokrmem mnoha lidí a často jsou také spojovány s řadou blahodárných účinků na lidské zdraví. Jak například uvádí lékařka Marsha McCulloch, mají pozitivní vliv na funkci srdce, krevní oběh a také hubnutí. Je ovšem důležité brát na vědomí, že ne každý druh je skutečně vhodný pro lidské tělo a některé z nich mohou dokonce mít devastující dopady.

Této rybě se raději vyhýbejte

Pokud rádi jíte ryby, měli byste brát na vědomí, že ne každý druh je vhodný pro vaše zdraví, a to zejména co se týče těch, které pocházejí z velkofarem. A právě tou nejnebezpečnější z nich je pangasius, kterého můžete najít téměř v každém větším obchodě s potravinami. Již mnoho odborníků se shodlo na tom, že jeho maso obsahuje spoustu hormonů, antibiotik a především také rtuti, která nemusí mít na lidské tělo nejlepší dopady.

Jak uvádí web Webniusy, pangasius má velmi nízkou nutriční hodnotu a jeho vliv na lidské zdraví může být velmi škodlivý. Důvodem je především skutečnost, že jsou chováni ve velkofarmách, kde jsou krmeni nekvalitní stravou a pro jejich rychlejší růst se používají různá antibiotika a další nebezpečné prostředky. Stejně tak berte na vědomí, že se často chovají na místech plných odpadu a usazenin, které pronikají do těl ryb a následně i do masa, které končí na vašich talířích.

Raději se mu vyhýbejte

Během jedné studie ve Spojených státech bylo dokonce zjištěno, že 70 až 80 procent vzorků z této ryby obsahovalo nebezpečné bakterie a vysoké množství rtuti, které může způsobit otravu jídlem. Dále pak vyšlo najevo, že mimo jiné obsahují také těžké kovy, chlorečnany, izomery hexachlorbenzenu a některé další hormony. Pokud je to tedy možné, raději volte kvalitnější druhy ryb, jako je například losos či treska, které naopak zdraví prospívají a bývají plné užitečných živin.

Tyto 3 ryby jsou v Česku nesmírně oblíbené, přitom obsahují nebezpečné toxiny

ryby, omega
Fotografie: Piqsels

Obecně lze o rybách říci, že dobře prospívají zdraví, o čemž jsme již také na webu ZdravéStravování psali. Je ovšem důležité dávat si pozor, které druhy si zakoupíte a následně budete konzumovat. Obsahují řadu vitamínů, včetně A, B, D a také E, mastné kyseliny a také bílkoviny, které jsou nezbytné pro dobré zdraví těla. Podle mnoha dietologů je proto vhodné konzumovat ryby alespoň jednou týdně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]