Každý sval si zaslouží péči. Mezi účinné cviky na zpevnění celého těla patří i dřepy nebo výpady

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete posílit své tělo, rozhodně vyzkoušejte tyto jednoduché cviky. Zpevní naprosto každý sval a pomohou vám získat vysněnou postavu během pár týdnů.

Pokud chcete získat svou vysněnou postavu, rozhodně byste měli přidat tyto jednoduché cviky do svého cvičebního plánu. Nejenže vám nezaberou mnoho času, ale také působí na každý sval v těle, díky čemuž vás zpevní a podpoří vaši rovnováhu. Samozřejmě je také důležité, abyste začali jíst kvalitní potraviny a vždy si dopřáli dostatek spánku. Změny budete moci zaznamenat již po pár týdnech, říká doktor Micky Lal.

Jednoduchá cvičení pro lepší tělo

Každodenní cvičení je dobré nejen pro získání krásné postavy, ale také pro optimalizaci celkového zdraví. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, můžete provádět následující cviky, které vás zpevní a pomohou vám udržet se ve formě po zbytek života:

  • Výpady: Tento jednoduchý cvik podporuje funkční pohyb a zároveň zvyšuje sílu nohou a hýžďových svalů.
  • Kliky: Jsou jedním z nejzákladnějších a zároveň nejúčinnějších pohybů s vlastní vahou, které můžete provádět téměř kdekoliv. K jejich provedení je třeba použití téměř každého svalu.
  • Dřepy: Zvyšují sílu spodní části těla a jádra, stejně jako flexibilitu dolní části zad a boků. Jejich plusem je také skutečnost, že zapojují některé z největších svalů v těle, což znamená, že spalují více kalorií.

  • Tlaky na činku ve stoje: Jedná se o složené cvičení, které využívá více kloubů a svalů, takže budete muset zapojit velké úsilí, abyste ho provedli. Jde o jeden z nejlepších způsobů, jak si vybudovat velká ramena a pevné jádro těla.

  • Mrtvý tah: Jedná se o další cvičení, během nějž je zapotřebí zapojit celé tělo a zaměřit se na rovnováhu. Pokud ho budete provádět pravidelně, výrazně tím posílíte svou stabilitu a sílu nohou.
  • Angličáky: Toto cvičení lidé buď milují, nebo nenávidí. V každém případě se však jedná o skvělý pohyb celého těla, který podpoří vaše kardiovaskulární zdraví, vytrvalost a sílu.

Filmové herečky nedají dopustit na tento 5minutový trik, který je drží od dvojité brady

 

V neposední řadě je také vhodné zaměřit se na provádění prkna. Toto efektivní cvičení posílí nejen vaše břišní svaly a jádro, ale naprosto celé tělo. Kromě toho při něm nedochází k takové námaze zad jako například při mrtvém tahu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]