Nejlepší přírodní antibiotika najdete doma v kuchyni

Když jsme nemocní, chce to léky. Proč ale do sebe dostávat zbytečnou chemii, když existují přírodní antibiotika? Podívejte se, o jaké se jedná. Většinu lidí překvapí, že to nejsou žádné nedostupné byliny, nebo exotické plodiny, ale věci, které máme běžně doma, třeba v naší kuchyni. Jaké to jsou?

Křen

Známý doplněk k pečenému masu, nebo třeba k párku či klobásám. Zároveň jde ale i o přírodní antibiotikum které dokáže velmi dobře bojovat s problémy, které se nacházejí v ústní dutině, hltanu, ale i nosu. Ideální je pravidelně užívat čerstvý strouhaný křen společně s medem, který také prospívá a lehce neutralizuje silnou chuť a vůni.

Brusinky

I ty patří mezi známá přírodní antibiotika. Mají velký pozitivní vliv především na močový měchýř a vylučovací soustavu, kde mohou zastavit jakékoliv bakterie a také infekce. Stejně tak jsou silnými antioxidanty, které chrání před volnými radikály. Jsou i dobrým pomocníkem při nachlazení a mají obecně dobré protizánětlivé a diuretické účinky. Jíst je lze samotné sušené nebo nakládané, či se napít brusinkového čaje.

Česnek

I když vám příliš nevoní, myslete na fakt, že také patří mezi přírodní antibiotika, a tak není na místě se mu vyhýbat. Dokáže nejenom z lidské krve odstranit parazity, viry, ale i bakterie. Dokáže vyčistit orgány, stejně jako prospěje dýchacím cestám. Také předchází vzniku krevních sraženin. Unikátem jsou jeho protirakovinné, ale i antioxidační vlastnosti. Ideální je konzumovat ho čerstvě prolisovaný, smíchaný s medem, který potlačí jeho ostrost.

Bazalka

Populární koření, které se využívá hlavně v italské kuchyni. I ta je známým antibiotikem, jelikož má dezinfekční a anti bakteriální vlastnosti. Umí chránit tělo před řadou infekcí, pomáhá odstranit bolesti v krku, stejně jako si poradí se záněty, i bolestí hlavy. Ideální použití je vzít pár listů bazalky a ty jenom tak převalovat a lehce žvýkat v ústech. Jednoduché a efektivní.

Borůvky

Není známějšího antioxidantu, než jsou borůvky. Jsou však také antibiotikem. Ne nadarmo se jim říká přírodní aspirin. Dokážou dobře tlumit i výrazné bolesti hlavy, stejně jako velmi dobře pomáhají i při výraznějších zánětech. Umí blokovat bakterie v močovém traktu a obecně brání rozvoji a výskytu jakýchkoliv infekcí. A jak je jíst? Samotné, v dezertech, ale třeba i v koktejlech.Řekněte ostatním, co si myslíte