Zažívání a efektivní trávení ocení přírodní pomocníky. Podporu nabízí i jogurt a chia semínka

Fotografie: Depositphotos

Zařazením těchto potravin do svého jídelníčku podpoříte svůj trávicí trakt a zlepšíte své trávení. Pomáhají zcela přirozeně a jsou zpravidla levné.

Pokud vás často trápí problémy s trávením, pak byste se měli zaměřit na výběr potravin, které pravidelně jíte. Skvěle vám totiž dokáží pomoci fermentované výrobky, jako je například kimchi, jogurt nebo kefír, říká doktorka Amy Goodson. Velmi dobře se také osvědčily potraviny s bohatým obsahem vlákniny, tedy zelená zelenina, celozrnné výrobky a semena nebo ořechy.

Skvěle pomůže jogurt

Jogurt je velmi oblíbený produkt, který obsahuje prospěšné bakterie známé také jako probiotika. Ty žijí ve střevech a podporují trávení, přičemž udržují zdravá střeva a celkový chod trávicího traktu. Pravidelná konzumace jogurtu je proto skvělý způsob, jak se ochránit před zažívacími potížemi, včetně nadýmání, zácpy a průjmu, a také je zcela přirozeným způsobem zmírnit. Pozor však, že ne každý jogurt z obchodu probiotika obsahuje.

Sladká jablka

Jablka jsou bohatým zdrojem pektinu, což je druh rozpustné vlákniny, která vyživuje přátelské bakterie v tlustém střevě. Mimo to se jedná o látku, jež zvyšuje objem stolice a výrazně snižuje riziko střevních infekcí a zánětů v trávicím traktu. Jak proto uvádí doktorka Miho Hatanaka, rozhodně by neměly chybět ve vašem jídelníčku. Kromě toho toto ovoce podporuje řadu dalších tělesných procesů a pomůže vám zhubnout.

Chia semínka

Tato malá semínka jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, která z nich po konzumaci vytváří látku podobnou želatině. Právě díky této změně fungují jako probiotika a podporují růst zdravých bakterií ve střevě, čímž přispívají ke zdravému trávení. Pravidelná konzumace chia semínek také pomáhá podporovat pravidelnost stolice a její zdraví, navíc jsou užitečná i při shazování přebytečných kilogramů.

chia semínka
Fotografie: Freepik

Nadměrné množství toxinů ve střevech se přizná pomocí jasných příznaků včetně únavy a problémů s pletí

Nezapomínejte na fenykl

Fenykl je aromatická rostlina, kterou většina lidí používá především k dochucení oblíbených pokrmů. Stejně jako předchozí potravina však i on obsahuje bohaté množství vlákniny, jež pomáhá předcházet zácpě a zlepšuje pravidelnost stolice. Kromě toho pomáhá uvolňovat svaly v trávicím traktu, čímž snižuje problémy, jako je nadýmání, plynatost a křeče. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o domácích způsobech, jak se účinně zbavit plynatosti.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]