Nadměrné množství toxinů ve střevech se přizná pomocí jasných příznaků včetně únavy a problémů s pletí

Fotografie: Depositphotos

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, raději se rychle poraďte se svým lékařem. Pravděpodobně se totiž jedná o nadměrné množství toxinů ve střevech.

Nadměrné množství toxinů ve střevech, ale i obecně v těle může mít škodlivé účinky na zdraví a celkový stav organismu. Většinou se tyto nepřátelské složky hromadí v těle podle lékaře Saurabh Sethi v důsledku konzumace nezdravé potravy, kouření nebo také pobývání v znečištěném prostředí. Je proto velmi důležité, abyste dokázali rozpoznat typické příznaky tohoto problému a v případě jakýchkoli změn se raději poradili s odborníkem. Zvážit můžete i některé kroky prevence.

Příznaky nadměrného množství toxinů

Hromadění toxinů ve střevech může mít vážný dopad na vaše zdraví. Pokud tedy na sobě rozpoznáte typické příznaky tohoto problému, měli byste ho začít rychle řešit, neboť by mohl v opačném případě poškodit váš organismus. Nejčastěji se projevuje následujícími příznaky:

  • Únava a slabost: nadměrné hromadění toxinů může zatěžovat metabolismus a energetické procesy v těle, což vede k celkové únavě a pocitu slabosti.
  • Problémy s trávením: toxiny, zejména pokud se hromadí ve střevech, mohou ovlivňovat správný chod trávicího systému a způsobovat nepříjemné problémy, jako je nadýmání, zácpa nebo průjem.
  • Bolesti hlavy a migrény: přítomnost toxinů ve střevech může vyvolávat bolesti hlavy a migrény, často se jedná o důsledek jejich negativního vlivu na nervový systém.
  • Problémy s pletí: zvýšené množství toxinů ve střevech se může projevit i na pokožce v podobě akné, ekzémů nebo jiných kožních problémů.
  • Nepříjemný zápach z úst nebo těla: většinu toxinů doprovází nepříjemný zápach z úst nebo těla. To také často vypovídá o problémech s játry.
  • Psychické problémy: nadměrné množství toxinů v těle často ovlivňuje chemickou rovnováhu v mozku, což může vést k depresi, úzkostem nebo podrážděnosti.
  • Ztráta hmotnosti nebo obezita: existují druhy toxinů, které ovlivňují metabolismus a vedou k nekontrolované ztrátě hmotnosti, nebo naopak nadměrnému přibývání na váze.
žena leží v posteli a drží se za břicho
Fotografie: Freepik

Příčiny nadýmání lze hledat i v jídelníčku. Způsobuje ho také například pšenice a sycené nápoje

Pokud na sobě rozpoznáte některé z těchto příznaků, bude nejlepší, když se poradíte se svým praktickým lékařem. Ten vám doporučí vhodný postup léčby a další rady, které vám pomohou nepříjemnosti překonat. Na webu ZdravéStravování jsme také psali, jak na úspěšnou detoxikaci celého těla.

Jak se ochránit před problémy

Pokud se chcete před hromaděním toxinů ve střevech ochránit, můžete se zaměřit na správné kroky prevence. Ty zahrnují především nastavení zdravého jídelníčku s dostatečným podílem ovoce, zeleniny a kvalitních bílkovin. Naopak je dobré vyhnout se rafinovaným cukrům a nasyceným tukům. Dbát byste měli také na dostatečnou hydrataci, vyhýbání se nadměrné konzumaci alkoholu a kofeinu a samozřejmě pravidelný pohyb. Fyzická aktivita totiž podle webu Healthline podporuje cirkulaci krve a lymfy, což pomáhá eliminovat toxiny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]