2 lžíce garantují, že vám budou mizet kila tuku doslova před očima

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete zbavit nahromaděného tuku, nemusíte neustále dřít v posilovně a ubírat si z jídelníčku. Pomoci vám dokáže jednoduchá ingredience.

Nadbytečná kila jsou nepříjemný problém, který vám může snadno shodit sebevědomí a omezit váš každodenní život. Abyste se jich však zbavili, nemusíte neustále chodit do posilovny nebo zkoušet náročné diety – skvěle vám postačí aplikovat jedinou ingredienci, kterou již se vší pravděpodobností máte doma. Lék vám navíc pomůže odstranit zápach z úst a udrží váš trávicí trakt v dobré formě, říká doktorka Marie Lorraine Johnson.

Jablečný ocet a hubnutí

Jablečný ocet je skvělý domácí prostředek, který lze použít mnoha různými způsoby, a to zejména jako pomocníka při hubnutí – abyste se však zbavili přebytečných kil, je samozřejmě důležité zaměřit se na další aspekty zdravého životního stylu, jako je například pravidelná aktivita, vyvážený jídelníček, dobrý spánek a duševní pohoda. Jakmile budete mít všechny tyto faktory vyřešeny, můžete přidat tuto skvělou ingredienci do svého jídelníčku a kila půjdou dolů sama.

Studie publikovaná v časopise Bioscience, Biotechnology and Biochemistry z roku 2009 naznačuje, že jablečný ocet vám dokáže skvěle pomoci zhubnout – obzvláště účinně výrobek působil, pokud zúčastnění užívali 2 polévkové lžíce každý den, a to po dobu 12 týdnů. Již takové množství mělo velmi pozitivní přínosy, a to zejména co se týče nižšího rizika rozvoje obezity, snadnějšího spalování kalorií, potlačení chuti k jídlu a také nižšího zadržování vody. Vědci také naznačují, že jablečný ocet narušuje trávení škrobu v těle, což má za následek, že se do krevního řečiště dostává méně kalorií.

Hubnutí bez nastražených pastí: Mezi časté chyby patří nedostatek kalorií i absence bílkovin

jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Zbaví vás zápachu z úst

Pravidelná konzumace octa vám také pomůže zlepšit ústní hygienu – stejně jako v předchozím případě je však nutné, abyste každý den dodržovali správné čištění zubů a dbali na svůj jídelníčku. Jakmile pak zařadíte tento jedinečný výrobek do svého jídelníčku, podpoříte tím své trávicí procesy a odstraníte veškeré bakterie, které se nahromadily v dutině ústní. Pokud chcete, můžete také zkusit smíchat ocet s vodou a vyplachovat si tímto roztokem ústa.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]