Meloun jako pomocník k nezaplacení. Pomůže s hydratací, je prospěšný pro zdraví a krásu

Hlavně v sezoně, tedy v létě se jedná o velice populární ovoce, které miluje každý. A víte, jak vám meloun prospívá? Zjistěte to. Až to zjistíte, nebudete ho jíst jenom pro jeho mimořádnou chuť, ale do jídelníčku ho zařadíte také proto, že je prospěšný pro vaše zdraví, ale třeba o pro vaši krásu. Podívejme se společně na konkrétní fakta.

Pomáhá ledvinám

Meloun je také velmi prospěšným ovocem v případě, kdy chcete prospět svým ledvinám. A to hned dvěma způsoby. Obsahuje mnoho vody, čímž pomáhá udržovat pitný režim a ledviny jsou tak pravidelně proplachovány. Dále meloun obsahuje semena, která mají řadu účinných látek, jako je tryptofan, kyselina glutamová a riboflavin. Ty jsou prospěšnou kombinací pro zdraví ledvin.

Dodává tělu bílkoviny

U semen ještě zůstaneme. Jsou velmi prospěšným zdrojem bílkovin. Ty naše tělo potřebuje primárně pro stavbu a udržování svalů. Také jsou vhodné ve chvíli, kdy chceme hubnout a mít tak krásnější postavu. Zde navíc zaujme i nízká kalorická hodnota melounu, jelikož ho tvoří z velké části voda. Zasytí, ale na postavě se nijak negativně nepodepíše.

Nabídne dobrý zdroj vitamínů i minerálů

I v tom je meloun výjimečný. Přesto že má velký obsah vody, obsahuje také mnoho vitamínů. Zapomínat nelze na ty ze skupiny B. Pokud si dáte 100 gramů semen, tak tělu zajistíte téměř 20 procent denního příjmu tohoto vitamínu.

Opomíjet nelze také minerály, jako je hořčík. Když si dáte jeden běžný šálek semen, dostanete do těla 140 procent doporučeného denního příjmu hořčíku. A k tomu i řadu dalších minerálů, jako je fosfor, železo, draslík, sodík, mangan a zinek.

Pomáhá trávení, nervům i pružnosti kůže

I v tom je výjimečný. Všechna tyto pozitiva má na svědomí jenom jedna jediná látka, kterou je niacin. Právě ten je obsažen v melounech a jejich konzumací ho do těla dostáváte požadované množství. Tím tak přímo prospíváte jednotlivým oblastem vašeho těla.

Meloun lze jíst i pít

Již víte, že je meloun velmi prospěšným ovocem. A jak ho konzumovat? Můžete ho jíst tak jak jste zvyklí, stejně jako si z něho můžete udělat i skvělý osvěžující nápoj. Třeba v odšťavňovači, ale skvěle může pomoci i obyčejný kuchyňský mixér.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]