Nedělejte zbytečné chyby při hubnutí a odstraňte nevhodné návyky

Fotografie: Pixabay

Při hubnutí dělá celá řada lidí mnoho chyb. A některé začínají už ráno. Ano, ráno dělá den. To se často říká a je to určitě pravda. Podle našich ranních rituálů se rozhoduje o tom, do jaké míry bude náš den pohodový a úspěšný. Určitě dobře víte, že když si ráno dopřejete dobrou snídaní, přečtete si v klidu noviny a máte čas se dobře nachystat na to, co vás čeká, pak bude váš den daleko úspěšnější, než když zaspíte a ráno stihnete maximálně šálek horké kávy.

Jenže ne všechny naše ranní návyky jsou vždy zrovna ideální. A pokud se vám nedaří již nějakou dobu zhubnout, možná mohou být na vině právě vaše nezdravé zvyky. A nejde jen o to, co jíte, i další věci hrají velkou roli. Nedělejte zbytečné chyby a konečně se naučte udělat vaše rána zdravá a efektivní.

Spíte až moc

Sice se často hovoří o tom, že spíme velmi málo, jenže i opačný extrém není zrovna ideální. Pokud spíte denně více než devět hodin, je to jednoznačně už víc, než vaše tělo potřebuje. Během spánku se produkuje řada hormonů, které ovlivňují i naši chuť k jídlu a náš metabolismus.

Pokud je ale rovnováha těchto hormonů narušena, třeba právě tím, že je jich až příliš mnoho, zcela jistě to bude mít vliv na vaše stravovací návyky a na to, kolik tuku si vaše tělo uloží. Ideální je tedy denně zalézt pod peřinu na alespoň šest, maximálně však osm a půl hodin.

Chybí vám světlo

V zimě se sice nedá vyhnout tomu, že většina z nás vstává do tmy. Jakmile ale bývá již ráno světlo, je rozhodně lepší nechat roztažené závěsy a nechat se do nového dne přivést ranními paprsky slunce. Podle řady studií mají lidé, kteří nemají ráno dostatek denního světla, výrazně vyšší BMI než ti, kteří se budí do pokoje zalitého světlem.

Snažte se tedy najít ideální kompromis mezi tím, abyste si během spánku užili ticho a tmu, ale ihned po ránu se nebojte vystavit své tělo blahodárnému světlu.

Snídáte se spoustou cukru

Snídaně je první jídlo dne a je velmi důležité, jaké bude mít složení. Neříkáme, že si nemůžete dopřát müsli s jogurtem, ovocem a medem, což je samozřejmě sladké jídlo, ale problém je spíš v tom, pokud si dopřáváte dennodenně přeslazené pečivo a zároveň si sladíte čaj, kávu nebo pijete sladké džusy.

Takový příjem cukru je zcela nadbytečný. Za pár hodin klesne hladina cukru v krvi a vy budete hrozně hladoví. A v práci hlad zaženete dost možná jen další sladkou cukrovinkou nebo něčím podobně nezdravým.

Chybí vám ranní pohyb

Řada lidí ráno vstane, sedne do auta v kanceláři se zase posadí na židli. Vás ranní pohyb je to tak sotva pár desítek kroků. To je ale zoufale málo. Ráno je nutné tělo nastartovat – a ideální příležitostí je právě trocha pohybu. Nemusíte hned hodinu běhat nebo se trápit v posilovně, ale co takhle se krátce svižně projít třeba cestou do práce? Budete se hned cítit daleko lépe a vaše tělo to velmi ocení.

Fotografie: Pixabay