Před použitím peelingové obličejové masky je dobré znát několik faktů

Velké procento populace si myslí, že Blackhead masky jsou lehce použitelné a nemají žádné vedlejší účinky. Při zvolení masky musíte být velice zodpovědní, protože vám přeci jen nějaké ty vedlejší nežádoucí účinky způsobit může.

A jaké?

Každá maska je jiná a na každého člověka také jinak působí. To znamená, že jejich nežádoucí účinky mohou mít na každého z nás individuální dopad, a tudíž po ní každému z nás může být něco jiného.

  • Masky Blackhead nebrání opětovnému výskytu černých teček
  • Neposkytují hluboké čištění nosní kůže a kůži dráždí
  • Před nanesením masky musíte udržovat obličej v páře
  • Po nanesení masky musíte masírovat obličej ledem

Masky, jako jsou Blackhead, nedokážou úplně odstranit černé tečky a už vůbec nesnižují šanci na jejich opětovný výskyt. Kvůli tomu se černé tečky znovu objeví jen krátkou dobu po použití masky. Proto dermatologové doporučují, buď používat jiný typ masky anebo takovou masku používat častěji, dvakrát nebo i vícekrát týdně.

Dermatologové také říkají, že tyto masky úplně nevyčistí póry. Dokonce i ta nejsilnější maska odlupuje pouze povrch kůže, ale hluboko pod pokožkou zanechává nejrůznější nečistoty. Proto, abyste vaši pleť vyčistili důkladněji, je potřeba dalšího produktu. Navíc, pokud máte citlivou pokožku, mohou vám ji tyto masky podráždit a poškodit. A to proto, že lepkavá struktura těchto masek poškozuje pokožku, když se loupe. Doporučuje se kvůli tomu použít masku až poté, co jste si jisti, že nejste alergičtí na lepidlo.

Tohle musíte před a po nanesení masky dělat

Horká voda nebo pára póry na vaší pokožce otevírá o mnohem lépe než kdejaká maska. Proto je dobré před každým použitím masky mít hlavu v páře. Nalijte do hrnce horkou vodu, zakryjte si obličej ručníkem, dejte ho nad hrnec a 10-20 minut vyčkejte. Až poté si naneste masku.

Ovšem maska po opláchnutí zanechává póry otevřené. To je může kontaminovat a vy pak můžete mít opakující se akné. Je proto dobré, pokud chcete tento problém vyřešit, masírovat si obličej, po odstranění masky, ledem. Jestliže nemáte led, stačí si ho opláchnout studenou vodou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]