Naučte se konzumovat citron tak, aby nenadělal více škody než užitku

Fotografie: Pixabay

Citron má řadu prospěšných látek pro lidské tělo. Díky obsahu vitamínu C v něm, jsou citrusy ideální pro posílení imunitního systému, ale zároveň kyselina citronová negativně ovlivňuje zuby, poškozuje sklovinu a podporuje tvorbu kazů. Abyste tomu zabránili, stojí za to se naučit správně citron používat a konzumovat.

Jak kyselina citronová kazí zuby

Zubní sklovina, i když je to pevná látka, se může vlivem kyseliny ztenčit. Pokud je sklovina poškozena, bude velice obtížné, možná i nemožné ji obnovit. Zuby s poškozenou sklovinou jsou citlivé. To je způsobeno skutečností, že sklovina již těsně nechrání dentin, který je úzce spojen se zubním nervem.

Fotografie: Freepik

Možná jste se sami setkali s tím, že když si dáte něco studeného nebo kyselého, objeví se okamžitě nepříjemné a bolestivé pocity. Poškození skloviny je indikováno také prudkou změnou odstínu zubů.

Začnou rychle žloutnout, mohou dokonce i zhnědnout a špičky zubů jsou zcela průhledné. S tímto problémem vám zajisté pomůže zubař, ale může se stát, že s tím nic udělat nepůjde. Obnovit zubní sklovinu totiž není jednoduché.

Jak používat citron

Po přečtení mnoha hororových příběhů o tom, jak kyselina citronová negativně ovlivňuje zuby, byste se neměli vůbec vzdát citrusů. Je dobré pít vodu s citronovou šťávou a pít i čaj s citronem. Tyto nápoje pomáhají posilovat imunitní systém, bojovat proti nemocím, zlepšovat trávení, posilovat krevní cévy a snižovat krevní tlak. Jak vidíte, citron má mnoho pozitiv

Abyste ochránili své zuby a jejich sklovinu před expozicí kyselin, je zapotřebí dodržovat několik pravidel. Po vypití citronu nebo citronová šťávy se nemusíte okamžitě pustit do čištění zubů, přestože je na nich stále hodně kyseliny. Je dobré si ale ústa vypláchnout ihned po konzumaci citronu. Pití citronové šťávy, vody s citronem nebo čaje s citrusy musí být provedeno brčkem, aby kyselina neměla přímý kontakt se zuby.

Nejlepší způsob, jak konzumovat citrony

Během nachlazení je dobré jíst citron nikoli s cukrem, ale s medem. Tento domácí lék nejen urychlí proces hojení, ale také pomůže zmírnit související příznaky, jako je kašel.

Fotografie: Pixabay

Citron s medem také zmírní bolesti v krku. Pokud jde o vodu s citronem, měli byste si dávat pozor, abyste ji nepili nadměrně. Časté pití citronové šťávy může poškodit stěny žaludku a vést k rozvoji gastritidy. Vysoká koncentrace citronové šťávy navíc způsobuje vředy v ústech a alergie.

Citron by se neměl dávat do vroucí vody, protože zabíjí všechny živiny a vitamíny v citrusech. Počkejte, až se voda ochladí na minimálně 80 stupňů. A nakrájený citron byste neměli držet příliš dlouho v chladu, jinak ztratí své výjimečné vlastnosti. Jedině z čerstvého kousku dostanete vše, kvůli čemu ho jíte.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]