Tento léčivý elixír pomůže při vysokém tlaku a zanesených cévách

Fotografie: Kekiwiyi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, můžete vyzkoušet jednoduchou přírodní metodu k jeho snížení. Stačí si připravit chutný nápoj z běžných surovin.

Přírodní medicína si v současné době získává čím dál větší oblibu. Nejenže působí na lidské tělo zcela přirozeně, ale také vás to ve finále vyjde na mnohem méně peněz. To samé platí například i pro vysoký krevní tlak, který vám dle lékařky Avi Varmy dokáží pomoci snížit tři levné ingredience – a to zázvor, citron a česnek. Všechny je stačí pouze smíchat, začít konzumovat a brzy si budete moci všimnout velmi pozitivních změn.

Léčivý nápoj ze tří ingrediencí

Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, nemusíte v některých případech užívat drahé komerční léky plné chemie či jiné prostředky pro zlepšení příznaků. Nejenže tímto způsobem utratíte plno peněz, ale také se vystavujete mnoha vedlejším účinkům, které omezují váš život. Naštěstí se však na trhu nachází velmi účinné alternativy, a to ve formě přírodních ingrediencí, jako je zázvor, citron nebo také česnek. Ty mohou pomoci zlepšit váš stav.

Velmi účinný přírodní lék lze navíc připravit velmi jednoduše a nezabere vám to ani mnoho času. Kromě snížení vysokého krevního tlaku pak navíc můžete očekávat účinky, jako je například lepší zažívání, zmírnění nespavosti, snadnější hubnutí, psychická rovnováha a mnoho dalších. Podle serveru Healthline vám dokonce pomůže rychleji hojit rány na těle a ochrání vás před rakovinou. Budete potřebovat následující množství ingrediencí:

Tohle se stane s vaším tělem po vypití 1 šálku tibetského čaje. Jeho blahodárné látky jinde nenajdete

  • 4 hlavy česneku
  • 4 citrony
  • 50 gramů kořene zázvoru
  • 750 mililitrů vody
Oloupaný česnek
Fotografie: Freepik

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve nakrájejte citrony na plátky, poté očistěte a nakrájejte na malé kousky česnek a zázvor a všechny ingredience vložte do mixéru a promixujte. Nyní k nim přidejte trochu vody a nechte směs vařit na střední teplotě, dokud se neobjeví první bublinky – směs by se neměla vařit, takže jakmile je uvidíte, okamžitě sporák vypněte. Nyní už stačí lék přefiltrovat a nalít do sklené nádoby.

Abyste udrželi lék co nejdéle čerstvý, uchovávejte ho v ledničce a každé ráno na lačno vypijte alespoň 50 mililitrů. Předtím se však vždy poraďte se svým praktickým lékařem, zda je to pro vás vhodné. Na Zdravém Stravování jsme psali o možných vedlejších účincích zázvoru.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]