5 přínosů ranního cvičení

obrázek:blog.playo.co

Asi ne každému se líbí myšlenka, že by měl ráno vstávat dříve než je nutné. Pravděpodobně každý si spíše rád přispí. Zde máte důvody, proč byste měli rannímu cvičení dát šanci.

1. Jistota tréninku

Mnozí říkají, že nemají čas trénovat, sportovat. Je často obtížné chodit do posilovny po práci, obzvlášť když máte rodinu s dětmi. Pokud budete ráno provozovat nějaký sport, tak již nebudete hledat výmluvu na odložení cvičení. Nebudete se už cítit unavený z představy, že po náročném dni v práci se musíte dostat ještě na jógu. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří ráno cvičí, bývají zdravější.

2. Zlepšení kardiovaskulárního aparátu

Běhání na běžeckém pásu nebo venku v lese posiluje srdce. Proč má ranní cvičení, tak pozitivní vliv na zdraví srdce? Vaše tělo uvolňuje adrenalin již od rána, abyste měli energii na celý den. To znamená, že srdeční tep je rychlejší, což vede ke zlepšení kardiovaskulárních účinků.
Jedno upozornění – Pokud máte srdeční problémy, měli byste se před cvičením poradit s lékařem, zda je uvedený sport pro vás vhodný.

3. Zlepšuje výkon mozku

Sporty zlepšují mentální zaměření a psychickou odolnost, a to až po deseti hodinách po cvičení. Proto je dobré si ráno, před prací zacvičit, abyste mohli dobře zužitkovat svou soustředěnost.

obrázek:stylecraze.com

4. Rychlejší ztráta hmotnosti

Pokud chcete zhubnout pár kilo, jste ideálním kandidátem na ranní cvičení. Ranní cvičení vám zrychlí metabolismus a díky němu také spalujete rychleji kalorie.

5. Více energie

Sportováním se vyplavuje endorfin. Endorfin zlepšuje vaši náladu a dává vám energii až do odpoledne. Díky rannímu cvičení se vám bude i lépe spát, protože pokud jdete cvičit po práci, vyplaví se vám endorfin, který vám pak neumožní v klidu usnout. Proč tedy nevyužít sílu endorfinu na celý pracovní den.