Motivace ke cvičení i během nepříznivých chladných měsíců musí být

Pohovka je tak měkká, útulná a deka na ní tak hřejivá…ale lekce jógy volá. Každý si najde tisíc a jeden způsob, proč zůstat doma a vynechat lekci cvičení. Ať už je to jóga, hiit nebo posilování. Dnes to kašlu, bolí mě hlava, není mi úplně dobře, cítím se unaveně, ještě musím aspoň trochu uklidit – pravdou je, že na podzim a v zimě prudce klesá nálada a energie.

Představa, že se musíme obléci a ještě jít takový kus do tělocvičny v nás vyvolává nevoli. Hledáme pádné důvody, proč nejít. Přinášíme vám tipy, jak tuto nevoli překonat a získat více chuti a energie.

Probuďte se světlem a hudbou

Nemyslíme tím jen ranní probuzení, ale kdykoliv ucítíte během dne prudký pokles nálady a energie, probuďte se světlem a hudbou. Co se ranního vstávání týče, je mnohem příjemnější se probudit příjemnou hudbou, než typickým alarmem budíku. Rovněž je vhodné nastavit světlo, aby se pomalu rozsvítilo. Ne prudce, jen zlehka. Jako, když se rozednívá. Více světla a hudba vám pomůže i kdykoliv během dne. Zkuste si to a uvidíte, že to opravdu zabírá.

Připomeňte si priority

Až budete příště hledat důvody, proč zůstat doma, přemýšlejte, zda je to opravdu proto, že se na vás navalilo hodně práce a máte i jiné povinnosti nebo, zda se vám prostě jen nechce. Zkuste si připomenout, proč jste s cvičením začali, co je pro vás tedy prioritou? A rovněž si připomeňte veškeré zdravotní benefity, které s cvičení plynou.

Cestu do posilovny zahrňte do tréninku

Jestliže to nemáte do tělocvičny přes celé město, nýbrž v docházkové vzdálenosti, zahrňte tuto cestu do tréninkového plánu. Vydejte se svižnou chůzi a pusťte si do sluchátek hudbu nebo třeba povídku, to už je na vás. Ušlé kroky nebo čas pak započítejte do tréninku, větší množství spálených kalorií vám bude odměnou. Do tělocvičny můžete také běžet nebo jet na kole. I to už je trénink.

Zacvičte si doma

Někdy je opravdu počasí velmi nepříznivé a den může být časově náročný. Cesta do tělocvičny může skutečně nějaký ten čas zabrat. I takové dny mohou nastat. To nevadí, pokud se na cvičení úplně nevykašlete. Cvičit se dá totiž i doma. Ať už s vlastní váhou nebo posilovacími pružinami, jóga lze také cvičit z pohodlí domova. Zkrátka namísto cvičení v posilovně to můžete pro tentokrát zvládnout doma. Pokud máte opravdu jen velmi málo energie, klidně si dejte na půl hodiny protahovací cvičení – tělu i mysli to jen prospěje. A vy budete vědět, že jste nezklamali sami sebe. Každý pohyb se počítá.

Motivace pro cvičení

  • Více světla a hudba

  • Cestu do tělocvičny přidejte do tréninkového plánu

  • Aktivní trénink občas vyměňte za pomalý, relaxační a protáhněte si tělo

  • Zacvičte si doma, třeba jen 20 minut, ale úplně trénink nevynechejte

  • Najděte si aktivní kamarády