Nejčastější problémy pokožky v zimním období a jejich řešení

Zimu si většina z nás spojuje se suchou platí. Ne každého však v zimě trápí jen suchá pokožka. Pleť každého člověka je jiná, tudíž nejlepší péče o pokožku v zimě, závisí na typu pleti, zvycích, způsobu života. Pravdou však je, že zima dá pokožce vždy zabrat, bez ohledu na typ pleti. Mráz, klimatizace, vítr, přechody z tepla do zimy, to vše může pokožku značně potrápit. Společně se dnes podíváme na nejčastější problémy pokožky v zimě.

Červené žilky

Tento problém se týká převážně žen s tenkou a suchou pokožkou. Jedná se o postižení kapilár v kůži. Ty ztrácí schopnost roztahovat se a smršťovat, tak vznikají rozšířené cévky. Vyskytují se převážně v obličeji. Velkou roli zde hrají geny, životní styl, celková péče o pokožku a rychlé změny teplot (z mrazu do vyhřáté místnosti). Pomoci může navýšení příjmu vitamínu C a ošetřovat pokožku vhodnými krémy.

Suchá pokožka

Jedná se o nejčastější problém, nikoliv jediný. V tomto případě je potřeba mazat pravidelně pokožku výživným/ochranným krémem. Skvělé jsou i různé oleje: mandlový olej, olej s vitamínem E, konopný nebo olivový olej a další. Suchá pokožka může v oblasti rtů i praskat a krvácet. Nezapomínejte tedy nosit v kabelce neustále pomádu na rty a ošetřovat i několikrát denně.

Alergie na chlad

Stejně, jako někdo trpí v létě, protože má kožní reakci na slunce, existují lidé, kterým nesvědčí chlad. Projevuje se svědivou vyrážkou, která se většinou objeví na nezakrytých místech těla (případně na nohou) a vodnatou rýmou. Mimo dostatečné hydratace pokožky je důležitá i ochrana oděvem.

Ekzémy

Zde platí tak jako pro všechny ostatní: mazat, mazat a opět mazat. Kůže lidí, kteří trpí ekzémy může vlivem suchého horkého vzduchu nebo mrazu praskat a krvácet. Pokožku trpící ekzémy je nutné chránit, hojit, hydratovat. Výtečné jsou tzv. suché oleje, které nezanechávají pocit mastné pleti.

Pihy a pigmentové skvrny

I během zimního období je stále nutné používat krémy s ochranným faktorem, zvlášť, pokud jedete na hory nebo máte na částech těla, která nejsou krytá oděvem mateřská znaménka. Zima není důvodem odložit tyto ochranné krémy. A někteří jedinci je potřebují více, než jiní. Záleží na typu pokožky a místu, kde se vyskytujete. Možná si všimnete, že vaše pihy v zimě zřejmě mizí a v létě vypadají tmavší, když trávíte více času na slunci, ale to není důvod k tomu, abyste tyto krémy zcela odložili.