Letní nástrahy, které jsou hrozbou pro vaší postavu

Letní nástrahy čekají na každého z vás rok co rok. Ačkoli si drtivá většina lidí myslí, že nejkaloričtější roční období je jednoznačně zima – přeci jen jsou tu Vánoce, což je „přežíračka“ sama o sobě“ –  i horké léto má do stoupání vaší váhy hodně co mluvit!

Pokud si hlídáte váhu, často si hodně věcí odepíráte a pečlivě sledujete rafičku na váze, nenechte si ujít dnešní článek. Představíme vám letní nástrahy, které hrozí přibíráním. Pojďte se společně s námi podívat na nejčastější letní prohřešky, o kterých si mnoho z vás ani neuvědomuje, že by vůbec mohly zavánět nadbytečnými kily. Máte odvahu slyšet pravdu?

Letní nástrahy, aneb pozor na…

…chladivé nápoje!

Všichni to známe: je horko, teploty sahají ke třicítce a vám je nesnesitelné vedro i ve vlastní kůži. V takové chvíli není nic jednoduššího, než si koupit pořádně vychlazený nápoj – pivo, mojito, sladký džus – a žízeň z ním zahnat. Možná to zní báječně, ovšem taky kaloricky. Mnohem lepší je proto sáhnout po studené vodě s pár kapkami citronu – žízeň zaženete úplně stejně a přitom nepřiberete ani gram. A to zní lépe, nemyslíte?

…zmrzlinu!

Jen málokdo v létě odolá zmrzlině. V tuto chvíli je úplně jedno, zda dáte v horkých letních dnech přednost ovocné či smetanové zmrzce – obě dvě jsou nabité kaloriemi. Pokud si ani vy nedokážete zmrzlinu odepřít, zkuste se buďto porozhlédnout po nějaké nízkokalorické – víme, že pravděpodobně neuspějete – a nebo si zmrzku doma vyrobte sami. Sice to dá práci, ale rozhodně se to vyplatí.

…horko!

Výmluvy, výmluvy a zase jen ty výmluvy. Ano, řeč je o absenci sportu v tomto teplém ročním období, kdy se drtivá většina z vás před návštěvou posilovny či obutím kecek nejčastěji vymlouvá na nesnesitelné horko, ve kterém se přeci sportovat nedá – jste zpocení už jen z toho, že doma sedíte na gauči! Jenže pozor nevyléčitelní vymlouvači – fitness centra jsou klimatizovaná, a proto vaší hodince „dávání si do těla“ absolutně nic nebrání. Takže konec výmluv, běžte se hýbat!

Obrázek: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]